Wyposażenie i możliwości
Panel sterujący z podświetlanymi sensorami dotykowymi przeniesiono na podstawę monitora, co okazuje się rozwiązaniem bardzo wygodnym. Producent dołącza też program i-Menu do sterowania parametrami obrazu. Niestety, zarówno menu ekranowe, jak i sam program wymagają lepszej szaty graficznej, bo nie są zbyt ładne (ale za to po polsku).
Skutkiem ubocznym zmniejszenia wymiarów monitora jest wykorzystanie zasilacza zewnętrznego. Na szczęście w stanie spoczynku praktycznie nie pobiera on energii, a podczas pracy moc monitora wynosi średnio 20 W.
Jeśli chodzi o wyposażenie, AOC e2343 F nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ma natomiast kilka ciekawych funkcji, które mogą się przydać, np. obrót obrazu.
Jakość obrazu
AOC e2343F jest monitorem niedrogim, i to widać. Podświetlenie LED nie jest idealne – prawa i lewa krawędź obrazu jest jaśniejsza niż jego środek. Zastosowana matryca ma ograniczone kąty widzenia (szczególnie z góry i z dołu) i długi czas reakcji. Tryb kontrastu dynamicznego jest w praktyce mało użyteczny.
Mimo tych wad jakość obrazu została oceniona bardzo dobrze, co wynika z dużej rozdzielczości, dobrej jasności, niezłego kontrastu statycznego (ok. 700:1), stabilnej temperatury barwowej i niezłego odwzorowania przejść tonalnych.
Dane techniczne AOC e2343F
matryca 23” TN, rozdzielczość 1920x1080 (16:9); jasność 250 cd/m2; kontrast 50 000 000:1 (DCR); kąty widzenia 160/160 stopni; czas reakcji matrycy 5 ms; wejścia D-Sub i DVI; wymiary 547x478x64 mm; waga 2,9 kg
PLUSY:
- Bardzo płaska konstrukcja
- Niewielki pobór energii
- Program i-Menu do sterowania parametrami obrazu
MINUSY:
- Zasilacz zewnętrzny
- Niewielkie kąty widzenia
- Nierównomierne podświetlenie matrycy