Tylna klapka jest pokryta satynową gumą.
Wcięcie w mniej więcej jednej czwartej wysokości obudowy ułatwia trzymanie urządzenia.
Interfejs
Nowi użytkownicy szybko połapią się w nawigacji po menu. Jedynie nie do końca logicznie pogrupowane ustawienia mogą początkowo zastanawiać. W trakcie czytania książek możesz zmieniać wygląd tekstu za pomocą podręcznego menu. W naszej ocenie wymaga to troszkę za dużo klikania, ale zmiany widoczne są na podglądzie.
Regulować wielkość liter możesz też za pomocą gestu szczypania ekranu (mało precyzyjne). Ostatnia opcja to przypisanie regulacji do klawiszy pod ekranem – w ustawieniach czytnika możesz im przypisać niemal dowolną funkcję.
Czytanie
Ekran Aqua ma przeciętną rozdzielczość, kontrast i jest podatny na odblaski. Na dodatek wydaje się ciemniejszy niż w innych modelach Pocketbook. Czytanie jest wygodne dzięki szybko reagującej funkcji dotyku oraz możliwości łatwego przewijania wielu stron, powrotu do ostatnio otwieranych kartek i sprawnie działającym hiperlinkom. Jedynie praca z PDF-ami sprawia problemy – po powiększeniu widoku dokumentu nie można łatwo przesuwać zawartości strony.
Czy warto
Przydatność szczelności obudowy w przypadku czytnika e-booków jest dyskusyjna. Jeśli masz wydać na czytnik ponad 500 zł, lepiej poszukaj modelu z wyższą rozdzielczością i podświetleniem ekranu.
Dane techniczne Pocketbook Aqua:
dotykowy ekran e-ink
– 16 odcieni szarości, 6 cali (800x600), procesor 1 GHz, pamięć RAM 256 MB, pamięć flash 4 GB, akumulator 1300 mAh, interfejs microUSB, wymiary 114,6x174,4x9 mm, waga 170g
PLUSY:
- Szczelna obudowa
- Dobre wykonanie
- Polski interfejs
MINUSY:
- Przeciętne parametry ekranu