W trakcie instalacji, oprócz głównej aplikacji, kopiowane są na dysk także profile kolorów wykorzystywane do tworzenia wydruków i publikacji elektronicznych w formacie PDF, zestaw gotowych szablonów z czcionkami i obrazami, dodatkowy pakiet 50 czcionek TrueType. Niestety użyteczność czcionek jest mocno ograniczona ze względu na brak polskich znaków. Zgrzytem okazał się czas instalacji programu, który na szybkiej platformie testowej przekroczył 15 minut.
Obsługa
Spolszczenie programu objęło nie tylko interfejs. Przygotowano również polskojęzyczny słownik, dzięki czemu podczas składu tekstu program pozwala sprawdzić jego poprawność. Obsługę programu ułatwiają dodatkowe materiały szkoleniowe prowadzące użytkownika przez wszystkie najważniejsze etapy składu publikacji i wyjaśniające podstawowe funkcje programu, tj. m.in. umieszczanie tekstu w ramkach, łączenie tekstu i obrazów, praca z różnego typu obiektami, tworzenie stron wzorcowych itp.
Nie tylko skład
Oprócz narzędzi typowych dla aplikacji przeznaczonych do składu i łamania publikacji użytkownik otrzymuje również moduły pozwalające wykonywać zadania niezwiązane bezpośrednio z samym składem, np. moduł PhotoLab – stwarzający możliwość korygowania fotografii cyfrowych.
Małe obciążenie pamięci
W trakcie pracy nad plakatem w formacie A3 z pełnowymiarowym zdjęciem jako tłem projektu zużycie pamięci przez program nie przekraczało 180 MB. Program powinien zainteresować osoby przygotowujące zarówno różnego typu publikacje drukowane, jak i elektroniczne, tym bardziej że PagePlus nie wymaga dużych inwestycji.
PLUSY:
- Prosta obsługa
- Rozbudowane opcje edycji PDF
- Niewielkie obciążenie sprzętu
MINUSY:
- Długotrwała instalacja
- Brak polskich znaków w dodatkowych czcionkach