Jak uzyskać trzeci wymiar
Trójwymiarowy obraz w nowych telewizorach LG powstaje dzięki filtrom nałożonym na matrycę, które separują obraz dla lewego i prawego oka (co druga linia). Wyświetlanie obrazu 3D odbywa się zatem kosztem rozdzielczości, co jest widoczne szczególnie na zdjęciach, a mniej na filmach.
Cinema 3D nie powoduje uciążliwego migotania. Nie ma też spadku jasności w momencie synchronizacji okularów z telewizorem, bo okulary polaryzacyjne nie muszą się z nim synchronizować, a poza tym jasność jest automatycznie zwiększana po włączeniu trybu 3D.
Jednak Cinema 3D nie jest idealne. Sceny znajdujące się blisko widza czasem są podwójne, a materiały konwertowane z dwóch do trzech wymiarów nie zawsze wyglądają atrakcyjnie.
Nie tylko telewizja
Większość modeli Cinema 3D ma też funkcje Smart TV dające dostęp do internetu oraz multimediów przez DLNA. Po wciśnięciu przycisku Home pojawia się menu z kilkoma kartami: telewizyjna, Premium, Smart Share, a także pasek z aplikacjami.
Sekcja Smart Share pozwala przeglądać treści z dysków sieciowych lub lokalnych (podłączonych przez USB). Panel Premium daje dostęp do treści z internetu, m.in. serwisów Allegro, Facebook, Google Maps itd. Moduły te działają trochę za wolno, mają mało wygodną klawiaturę ekranową, a często wykorzystywany przycisk krzyżowy pilota jest za twardy. Dodatkowych aplikacji, z wyjątkiem zainstalowanej przeglądarki internetowej, jeszcze nie ma.
Dane techniczne LG 47LW570S:
przekątna 47”; podświetlenie LED Plus; kontrast 8 000 000:1; czas reakcji 2,4 ms, TruMotion 100 Hz; złącza 4xHDMI, 2xUSB, ethernet, kompozytowe, komponentowe, D-Sub, S/PDIF; tuner analogowy, DVB-T, satelitarny; obsługa DLNA, Clear Voice II, Infinite 3D Surround
PLUSY:
- Brak efektu migotania w 3D
- Zestaw aplikacji internetowych
- Ładnie wykonane menu
- Pobór prądu w trybie kinowym około 60–70 W
MINUSY:
- Powolność aplikacji
- Konwersja 2D–3D nie zawsze daje oczekiwany efekt