Domowy monitoring
Podczas instalacji zwróć baczną uwagę na poszczególne plansze, gdyż niektóre – zdawałoby się standardowe – opcje mogą być nieaktywne. Dotyczy to w szczególności utworzenia stosownej ikony na pulpicie. Upewnij się więc, że zaznaczyłeś pole Create a desktop icon, nim zakończysz wstępną konfigurację.
Gdy instalacja dobiegnie końca, program uruchomi się automatycznie, wyświetlając na ekranie niewielki panel logowania. Aby aktywować pierwszy element tworzonej właśnie sieci monitoringu, wpisz swoje dane logowania do konta Gmail, nadaj krótką nazwę konfigurowanemu właśnie urządzeniu, wpisując ją w polu Device Name, po czym naciśnij przycisk Login. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta Google, skorzystaj z odnośnika Create your Google Account, by je utworzyć.
Jeśli podczas próby połączenia, otrzymasz informację o niewłaściwym loginie bądź haśle, a masz pewność, że wprowadzone dane są prawidłowe, koniecznie sprawdź pocztę e-mail. Ze względów bezpieczeństwa Google na bieżąco monitoruje dostęp do konta, blokując te aplikacje, które używają mniej bezpiecznej metody logowania. W takim przypadku w skrzynce pocztowej pojawi się wiadomość: Konto Google: zablokowana próba zalogowania się. Korzystając z umieszczonego tam odnośnika, przejdź do ustawień swojego konta i zmień ustawienia dostępu dla mniej bezpiecznych aplikacji, zaznaczając pole Włącz. Teraz logowanie do konta z pewnością się powiedzie.
Gdy tylko okno logowania zastąpione zostanie panelem kontrolnym programu, dzięki zdefiniowanej przed chwilą nazwie od razu zauważysz swoje aktualnie używane urządzenie. Do uruchomienia systemu monitoringu potrzebujesz jeszcze co najmniej jednego powiązanego z programem sprzętu. Uruchom więc teraz np. netbooka, którego wykorzystać zamierzasz do zdalnej obserwacji bądź lokalizowania położenia, i zainstaluj na nim aplikację.
Podczas wpisywania danych dostępowych do konta Google nie zapomnij o odpowiednim nazwaniu drugiej maszyny, np. Netbook w polu Device Name. Pomyślne zalogowanie się do usługi spowoduje automatyczne przyłączenie tego komputera do sieci TrackView, czego potwierdzeniem będzie pojawienie się obu urządzeń w panelu kontrolnym. Zwróć uwagę, że na każdym urządzeniu sprzęty są inaczej opisane, jasno sugerując, jakie są możliwości zawiadywania drugą maszyną w ramach kilku ściśle określonych obszarów.