Fotki pod ochroną
W rzucając swoje zdjęcia na Flickr, Facebooka czy udostępniając albumy przechowywane na dysku internetowym OneDrive czy Dropboksie, nie do końca mamy kontrolę nad tym, kto będzie je oglądać. Może się zdarzyć, że ktoś obcy bez twojej wiedzy i pozwolenia wykorzysta fotografie do niewiadomych celów. Warto więc ograniczyć możliwość przeglądania zdjęć przez niepowołane osoby. Można tego dokonać, odpowiednio konfigurując ochronę prywatności, używając dodatkowego zabezpieczenia w postaci zaszyfrowanego foldera sieciowego oraz poprzez „ostemplowanie” prywatnych obrazków znakiem wodnym. W artykule przedstawiamy garść porad dotyczących sposobów ochrony kont w serwisach online i wykorzystywania darmowych aplikacji w celu lepszego zabezpieczenia fotek.
Aby naprawić ten problem, zaloguj się do swojego konta na stronie https://photos.google.com i naciśnij ikonę Udostępnianie na lewym pasku. Pojawią się wszystkie zdjęcia i albumy, które aktualnie współdzielisz. Zaznacz obrazek, który ma stać się „prywatny” (wyświetli się w pełnych rozmiarach), rozwiń menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu ekranu), wybierz Opcje, kliknij przełącznik Udostępnij (1) i wskaż Przestań udostępniać (2). Zamknij okno ikoną x.
Zdjęcie można też pozostawić udostępnione innym osobom, jednocześnie ograniczając, co mogą z nim zrobić. W tym celu w oknie Opcje pozostaw włączone udostępnianie, ale wyłącz Współpracę (3) i Komentarze i polubienia (4). Kolejną rzeczą, którą możesz ukryć, jest informacja o tym, gdzie dana fotka została wykonana. Kliknij główny przycisk menu (trzy poziome kreski) i wybierz