Złodziejka dzieł sztuki Gabriella Aguilar otrzymuje zlecenie na kradzież impresjonistycznego obrazu. Tajemniczy telefon to dopiero pierwsza z sześćdziesięciu krótkich scen składających się na trzygodzinny thriller, w którym nie brak zarówno pościgów, bójek, biznesowych machlojek, jak i odrobiny romansu.
Kurs podzielono na kilka poziomów (od A1 do C1 według skali Rady Europy), łącznie zawierających ponad 6400 ćwiczeń pozwalających na przyswojenie sobie 4300 słów i zwrotów. Po obejrzeniu scenki (z polskimi lub angielskimi napisami) uczestnik rozwiązuje serię ćwiczeń. Sprawdzą one zrozumienie kontekstu wydarzeń (w ramach zabawy w „prawda czy fałsz”), pozwolą poznać nowe słownictwo, osłuchać się z wymową i powtórzyć gramatykę. Sporo zadań pozwala też oswoić się z czasami i okresami warunkowymi.
Interaktywne dialogi poszerzą słownictwo i sprawdzą, jak radzimy sobie w różnych sytuacjach. Naukę uzupełnia komentarz kulturowy (powiązane z fabułą filmu ciekawostki z zakresu sztuki i obyczajów krajów anglojęzycznych) oraz kompendium gramatyczne, w którym na odbiorcę czeka zarówno omówienie tematów przedstawionych w dialogach, jak i liczne przykłady zastosowania poznanych właśnie struktur gramatycznych.
Co ważne – Olive Green zachęca do regularnej powtórki przyswojonych treści. Metoda SuperMemo zakłada, że trwałe przyswojenie materiału jest możliwe, jeżeli informacje są przypominane w odpowiednich odstępach czasu. Do raz obejrzanych sekwencji można później wrócić (i np. odtworzyć bez napisów), program wyznacza powtórki, w taki sposób, by nauka była jak najbardziej efektywna.
Metoda stosowana przez platformę e-learningową SuperMemo.com umożliwia trwałą naukę nowego słownictwa. Uczestnik przyswaja treści wielokrotnie szybciej niż przy zastosowaniu tradycyjnych kursów, a nauka jest nieobciążająca i przyjemna. Więcej o SuperMemo możecie przeczytać pod adresem www.supermemo.pl/metoda-supermemo.