Funkcje podstawowe
Urządzenie jest tak proste, że każdy poradzi sobie z jego uruchomieniem. Podłączenie trzech kabelków wystarcza, by obejrzeć telewizję, bo testowany przez nas egzemplarz miał już fabrycznie ustawione wszystkie programy. Niestety, w naszych warunkach nie wszystkie programy były poprawnie wykrywane – brakowało tych z multipleksu 3, czyli wszystkich kanałów TVP. Świadczy to prawdopodobnie o niezbyt dużej czułości głowicy, choć to także kwestia anteny.
Wraz z kanałami DVB-T otrzymujemy takie funkcje, jak cyfrowy program EPG, a także telegazetę. Wszystkimi funkcjami steruje się za pomocą wygodnego pilota, choć jego kształt mógłby być bardziej nowoczesny, a przyciski twardsze.
Funkcje dodatkowe
Dodatkowe możliwości daje port USB, do którego można podłączyć pamięć USB flash albo dysk zewnętrzny. Jest to warunkiem wykorzystania funkcji time-shift oraz nagrywania programów. Programy można nagrywać z EPG, ustawiając nagrywanie jednorazowe, codzienne albo cotygodniowe. Trzeba tylko pamiętać o odpowiedniej pojemności pamięci, bo godzina programu zajmuje około 1 GB. Nagrane programy można też przenieść na komputer.
Oczywiście Wiwa HD-80 może odtwarzać nie tylko materiały, które sama nagrała, ale również inne pliki. Dotyczy to także filmów DivX, MOV czy MKV, włącznie z rozdzielczością Full HD i z polskimi napisami. Jedynym wyjątkiem są pliki MKV Full HD, których urządzenie nie odtwarza.
Dane techniczne Wiwa HD-80:
odbiór DVB-T H.264 Full HD; złącza HDMI, optyczne, SCART, antenowe, USB 2.0 (obsługa dysków FAT32 i NTFS); odtwarzanie plików MKV, AVCHD, AVI, XVID, MPEG, MP4, MOV, MP3, WMA, WAV, ACC/WMA, JPEG i innych; polskie napisy TXT, SRT, SUB, ASS, SSA, SAM; wymiary 180x110x30 mm
PLUSY:
- Łatwość podłączenia do telewizora
- Prosty, polskojęzyczny interfejs
- Nagrywanie i odtwarzanie z USB
- Niezły pilot
MINUSY:
- Niezbyt duża czułość (brak programów z MUX3)