Po obejrzeniu setek zwiastunów, prezentacji i pokazów można wysnuć ten sam wniosek co w ubiegłym roku – czeka nas prawdziwy zalew kontynuacji i sequeli. W ofercie każdej liczącej się firmy dominują tytuły doskonale znane, bo to one cieszą się później największą popularnością. W tym roku wiele z nich zostanie wydanych również na konsole nowej generacji. Dla twórców jest to poważny sprawdzian. Muszą udowodnić, że nadążają za rozwojem technologicznym branży.
Polski akcent
Polacy już to udowodnili. Wiedźmin 3: Dziki gon firmy CD Projekt Red należał do najlepszych gier na targach. Gracze po raz trzeci, i zapewne ostatni, wcielą się w Geralta z Rivii, słynnego zabójcę potworów. Odwiedzą miasto Novigard leżące na terenie królestwa Redanii, jednak zyskają znacznie więcej swobody działania, niż mieli dotychczas. Świat gry ma być w pełni otwarty, a jej główny bohater będzie strzelał z kuszy, walczył z konia, a także nauczy się nurkować.
Bardzo dobry pokaz zorganizowała wrocławska firma Techland, która zaprezentowała dwa nowe tytuły – mroczną zręcznościówkę fantasy Hellraid oraz Dying Light, kolejną opowieść o zombi, tym razem oferującą otwarty świat. Pozytywne wrażenie na dziennikarzach zrobiła gra role-playing Lords of the Fallen firmy CI Games. Z kolei Get Even okazał się nie tylko horrorem, ale również prezentacją nowej technologii. Grafika programu bazuje na trójwymiarowych skanach autentycznych lokacji i postaci.
Z otwartym światem
Jedną z najładniejszych gier targów obwołano Assassin’s Creed: Unity. Kontynuacja popularnej serii zabierze graczy w czasy rewolucji francuskiej. Pozwoli im wziąć udział w zamieszkach ulicznych, spotkać czołowych polityków tamtych lat oraz zobaczyć gilotynę podczas pracy. Część graczy obawiała się, że po poprzedniej, pirackiej, odsłonie cyklu powrót do dość tradycyjnego modelu rozrywki z dużą ilością skradania się może okazać się nudny. Zaprezentowane urywki zaprzeczyły temu – to będzie świetna gra.
Tak samo jak czwarta już odsłona serii Far Cry. To kolejna zręcznościówka z otwartym światem (ten typ gier zdominował targi). Bronią stoi również Call of Duty: Advanced Warfare. Tu graczy czeka wyprawa w przyszłość, do roku 2052. Jako żołnierze walczący po stronie jednej z potężnych korporacji militarnych otrzymają do dyspozycji nowoczesny sprzęt, w tym egzoszkielet.
Inne ciekawostki
Uwagę zwracają też Doom, Rise of the Tomb Raider i Mortal Kombat X, czyli kolejne sequele przebojów z lat dziewięćdziesiątych, a także gra fabularna Dragon’s Age: Inquisition. W trzeciej odsłonie popularnej serii gracze powrócą do świata Thedas, jednak wcielą się w zupełnie nową postać.
Jedną z niewielu oryginalnych gier będzie Evolve, sieciowa strzelanina opowiadająca o polowaniach na gigantyczne potwory. Co ciekawe, tymi ostatnimi również będą kierować gracze.