A A A

IDF 2013: Nowości Intela

11 września 2013, 11:04
IDF 2013: Nowości Intela

Na odbywającej się w San Francisco konferencji IDF 2013, Intel zaprezentował kilka interesujących nowości.

Choć niewątpliwie jest to ogromne wydarzenie technologiczne, trudno przewidywać czy wprowadzenie nowego układu odmieni oblicze branży mobilnej. Nowy szef Intela - Brian Krzanich - ujawnił, że 22-nanometrowe układy SoC Intela dla urządzeń mobilnych (Bay Trail) opierają się na nowej, energooszczędnej i wydajnej mikroarchitekturze Silvermont. Będzie ona podstawą przyszłych urządzeń na platformach Android i Windows, głównie tabletów i urządzeń 2w1, czyli hybryd scalających cechy ultrabooka i tabletu.

Pierwsze smartfony z 22-nanometrowym SoC mają pojawić się na rynku na początku 2014 r. Lista potencjalnych współpracowników jest bardzo długa.

Poza smartfonowym procesorem, Intel pokazał na IDF 2013 także najnowszy układ wykonany w 14-nanometrowej architekturze Broadwell. Jednostka ta ma być montowana przede wszystkim w laptopach, ultrabookach i urządzeniach 2w1. Intel chce, by procesor trafił do sprzedaży w przyszłym roku, a najważniejszą cechą, o jaką wzbogaci nowe urządzenia będzie znacznie dłuższa żywotność baterii (nawet dwukrotnie większa niż u poprzedników.

Jako jedyna firma produkująca tranzystory 3-D Tri-gate i półprzewodniki z 22-nanometrowym procesem technologicznym, Intel wyprzedza konkurencje o całe 3 lata. Wraz z pojawieniem się w powszechnym użytku użytku procesorów 22nm, ta przewaga jeszcze mocniej się uwypukli. -- Wysypu nowych urządzeń mobilnych z zaprezentowanymi procesorami Intela raczej nie ma co spodziewać się w tym roku. --

Intel Quark

Segment ultramobilny zmienia się coraz szybciej - do tego stopnia, że już nawet samo odpowiednie sklasyfikowanie urządzenia będzie rodziło problemy. Wszystko z powodu narodzin nowego rodzaju elektroniki użytkowej, czyli tzw. wearables.

- Smartfony i tablety to dopiero początek. Kolejne stadium rozwoju nie jest jeszcze określone. Gadżety takie jak inteligentne zegarki, zaawansowane czujniki czy robotyczne wspomagacze, jeszcze pełniej integrują człowieka ze sprzętem - powiedział Brian Krzanich, CEO Intela.

Quark to energooszczędna linia procesorów Intela przeznaczonych do niewielkich urządzeń elektrycznych, w których to same wymiary urządzenia są ważniejsze od jego wydajności. Wszystko po to, by komputer stał się jeszcze bardziej "osobisty".


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto