Trzy nowinki w nowym GT 2 Pro
Mało plastiku, rybie oko i anteny
Przedstawiciele firmy realme opowiedzieli, jakimi cechami będzie charakteryzować się nadchodzący flagowiec GT 2 Pro.
Telefon ma obudowę wykonaną z biopolimeru firmy SABIC, który zastąpi w dużej części tworzywa sztuczne otrzymywane w wyniku przetwarzania paliw kopalnych (głównie ropy naftowej). Materiał ten uzyskał międzynarodowy certyfikat ISCC (International Sustainability and Carbon Certification), a także spełnia normy środowiskowe: REACH, RoHS czy EPEAT. Jego zasttosowanie przełożyło się na ograniczenie udziału klasycznego plastiku w obudowie z 21,7% do 0,3%.
Ultraszerokokątny obiektyw zamontowany w smartfonie ma pole widzenia wynoszące 150°. GT 2 Pro jest pierwszym smartfonem mogącym pochwalić się takim wynikiem. Aby wykorzystać cały potencjał obiektywu, firma realme opracowała dla nie go specjalny tryb rybiego oka (fisheye).
Ostatnia nowinka to zmieniony system anten. W GT 2 Pro będzie ich 12; mają one współpracować ze sobą połączone w matrycę (Antenna Array Matrix). Smartfon będzie oceniać siłę sygnału i korzystać z tej anteny, która zapewnia najlepszą jakość połączeń (3G, 4G i 5G).
Za poprawę komunikacji ze światem zewnętrznym odpowiada również wzmacniacz sygnału sieci Wi-Fi z nową, symetryczną anteną. Według firmy realme stabilność sygnału jest większa o 20% w porównaniu z asymetryczną konstrukcją anteny Wi-Fi.
W realme GT 2 Pro dwie górne anteny komórkowe z współpracują modułem NFC. W efekcie obszar wykrywania sygnału jest większy o 500%, a odległość na jaką smartfon bsługuje komunikację NFC wzrosła o 20%. Cała górna część smartfonu wykrywa sygnał NFC z dowolnego kierunku, co upraszcza dokonywanie płatności zbliżeniowych oraz parowanie akcesoriów ze smartfonem będzie szybsze i bardziej niezawodne.
fot. realme