Uber Eats – nie tylko żywność i napoje
Leczy i relaksuje
Amatorzy tej używki mogą zamawiać konopie indyjskie u legalnego sprzedawcy Tokyo Smoke poprzez aplikacje Uber Eats, a następnie odebrać je w najbliższym sklepie firmowym - poinformował rzecznik prasowy platformy.
Marihuana używana do celów medycznych jest w Kanadzie legalna od 2001 roku (a od 2018 także dopuszczana w celach rekreacyjnych).
Każda prowincja i terytorium ustanowiła własne przepisy dotyczące takich zagadnień jak wiek nabywców, metody uprawy oraz sposób sprzedaży detalicznej. Wszystkie prowincje i terytoria oferują opcję sprzedaży przez internet.
Po ponad trzech latach od momentu legalizacji rekreacyjnej marihuany w Kanadzie kraj próbuje naprawić rynek tej używki, na którym nielegalni producenci nadal kontrolują dużą część (40%) sprzedaży.
Uber, który już dostarcza alkohol, przyglądał się konopiom od dłuższego czasu.
Dyrektor generalny Ubera, Dara Khosrowshahi, powiedział mediom w kwietniu, że firma rozważy dostarczanie marihuany także do Stanów Zjednoczonych, gdy tylko odpowiednie przepisy będą na to pozwalać.
Sprzedaż konopi indyjskich w Kanadzie przyniesie w bieżącym roku 4 miliardy dolarów; przewiduje się, że w 2026 r. suma ta wzrośnie do 6,7 miliarda dolarów (zgodnie z danymi firmy badawczej BDS Analytics).
Zeszłoroczne, ostre nakazy i blokady wywołane pandemią, pobudziły popyt na produkty związane z konopiami indyjskimi, szczególnie wśród osób, które zostały w domach odcięte od innych form rozrywki.
fot. Jakub Matyas – Unsplash