Zastosowania syntezatora mowy - relacja z konferencji
Podczas konferencji przedstawiciele IVO Software, oprócz zaprezentowania istniejących już wdrożeń syntezatora w praktycznych zastosowaniach (m.in. w materiałach marketingowych, dydaktycznych, rehabilitacji, audiobookach, systemach automatycznych zapowiedzi głosowych, ostrzegawczych i wielu innych) wyjaśniali sposób funkcjonowania syntezatora, a także tłumaczyli, jak przebiega proces przygotowania i "nauki" syntezatora jak najbardziej naturalnego wymawiania słów w danym języku.
Syntezator IVONA rozrósł się obecnie do siedmiu głosów: czterech polskojęzycznych, dwóch angielskich (amerykański akcent) oraz jednego rumuńskiego, jednak twórcy syntezatora zapewniali, że to nie koniec, w przygotowaniu są kolejne głosy, planowane są również dodatkowe języki.
Na dodatkowych stoiskach prezentowano także gotowe rozwiązania zarówno software'owe, jak i sprzętowe, w których istotnym składnikiem jest syntezator IVONA.
Przykładem rozwiązania software'owego jest np. idfine Virtual Assistant – usługa wirtualnego asystenta online – rozwiązania oferowanego jako dodatek do firmowych witryn WWW. Działającego wirtualnego asystenta można obejrzeć na stronie firmy fido:intelligence, twórców tego rozwiązania.
Z kolei przykładem sprzętowego wykorzystania syntezatora może być urządzenie automatycznie czytające książki: KOBA Vision EasyReader. To połączenie skanera z wbudowanym zestawem głośnikowym umożliwia odczytywanie na głos każdej publikacji drukowanej, zaprezentowane zostało przez firmę Lumen specjalizującą się w opracowywaniu urządzeń dla osób niewidomych i niedowidzących.
Źródło: Informacja własna