Mobilność
Obudowa ma tylko 17 mm grubości, gumowe nóżki dodają kolejne 2 mm. Srebrna (i niestety podatna na uszkodzenia) krawędź powoduje, że laptop wygląda na jeszcze cieńszy, niż jest w rzeczywistości. Przy tym waży zaledwie 1330 gramów.
Plusem 900X jest także długi czas pracy, choć okupiony wydajnością. W notebooku zastosowano najwolniejszy mobilny procesor Core i5 drugiej generacji (tylko 1,4 GHz), ale za to jego maksymalna moc wynosi 17 W. Zamiast twardego dysku jest pamięć SSD o pojemności 120 GB. Dzięki temu komputer tylko nieznacznie się nagrzewa, wentylator cicho szumi, a akumulator wystarcza niemal na 8 godzin pracy.
Konstrukcja
Samsung 900X wygląda naprawdę elegancko, ale część tej elegancji umyka z każdym dotknięciem metalowych lub plastikowych elementów powierzchni – komputer niemiłosiernie się brudzi i trudno go doczyścić. Uznanie budzi wygodna klawiatura, ale touchpad jest porażką. Co z tego, że jest duży i obsługuje gesty, skoro nie wydzielono na nim strefy przycisków?
Porty notebooka są ukryte pod klapkami, na czym zyskuje wygląd obudowy. Gniazda USB i audio są standardowe, ale HDMI jest miniaturowe, a LAN zupełnie niestandardowe, choć to niewielka wada. Miniaturyzacja objęła nawet czytnik kart SD – teraz jest to czytnik microSD.
Dane techniczne Samsung 900X: procesor Intel Core i5–2537M; ekran 13,3” 1366x768; grafika zintegrowana HD 3000; pamięć 4 GB DDR3; dysk 120 GB SSD; interfejsy HDMI, LAN, 2xUSB, Wi-Fi 802.11b/g/n, bluetooth; czytnik kart microSD; kamera;
wymiary 329x228x19 mm; waga 1,33 kg
PLUSY:
- Mobilność (płaski, lekki, dobra bateria)
- Dobra wydajność procesora i dysku
- Bardzo jasny ekran
- Podświetlana klawiatura
MINUSY:
- Bardzo niepraktyczny touchpad
- Podatność na zabrudzenia