Konstrukcja i parametry
Głośniki Solo6C są wykonane z płyty MDF, wykończone elementami z drewna, ze zdejmowanymi maskownicami. Testowany zestaw jest dwudrożny, z tyłu każdej kolumny znajduje się otwór bass-reflex, w wyposażeniu jest też prosty pilot zdalnego sterowania. Pilot jest mało wygodny, ale jego większą wadą jest to, że nie umożliwia wyłączenia zestawu, który w stanie spoczynku ma moc ok. 10 W.
By to zrobić, trzeba sięgnąć do włącznika z tyłu prawej kolumny. Niestety, po ponownym włączeniu głośniki są uruchamiane z domyślnymi parametrami, m.in. wybranym wejściem Aux – trzeba je stale przełączać na PC.
Jakość dźwięku
Brzmienie Solo6C jest selektywne, dokładnie słychać wszystkie dźwięki, a charakterystyka głośników jest względnie płaska, co można traktować zarówno jako zaletę, jak i wadę (dźwięk mało „soczysty”). Muzyka brzmi najlepiej, jeśli się odrobinę zwiększy głośność wysokich i niskich tonów, ale i tak da się odczuć brak najniższych dźwięków. Głośniki też nie za bardzo się nadają do nagłośnienia większego pomieszczenia, ponieważ przy połowie głośności zniekształcenia harmoniczne przekraczają 10 proc. Jeszcze większa głośność powoduje wzrost zniekształceń.
Dane techniczne Microlab Solo6 C:
głośniki niskotonowe 6,5” 30 W, głośniki wysokotonowe 1” 10 W, pasmo przenoszenia 55–20 000 Hz, wzmacniacz 100 W RMS, zniekształcenia do 0,3 proc. przy 1 W i 1 kHz, odstęp sygnał/szum 85 dB, separacja kanałów 55 dB, czułość wejścia 440 mV, wejścia RCA (PC oraz Aux), wymiary kolumny 210x270x361 mm, waga 13,7 kg (łącznie).
PLUSY:
- Dobre, klarowne brzmienie
- Płaska charakterystyka
- Brak zakłóceń własnych
MINUSY:
- Ogromne wymiary i waga
- Zniekształcenia przy połowie mocy
- Brak możliwości wyłączenia za pomocą pilota
- Przeciętna jakość wykonania