Możliwości oprogramowania
Obok typowej mapy samochodowej Mio wyposażono w nowe rozwiązania. Przydatna jest np. wyszukiwarka, która wyszukuje punkty POI nie według kategorii, lecz słów kluczowych (kino, parking, dentysta itp.). Szkoda tylko, że wyniki wyszukiwania nie są domyślnie sortowane według odległości, lecz trzeba je posortować kolejnym kliknięciem. W większych miastach, na dużych skrzyżowaniach przyda się asystent pasa ruchu. Dobrym elementem ułatwiającym orientację jest też wskaźnik celu w linii prostej. Ciekawa jest też funkcja NaviPix, która pozwala wgrać do urządzenia zdjęcia z geotagami, a następnie wyznaczyć trasę do obiektu znajdującego się na zdjęciu.
Możliwości sprzętu
Moov S600 prezentuje się ładnie, montaż urządzenia jest pewny. Obok ekranu znalazły się dwa przyciski Home (wyświetla główne menu) oraz Zapisz (pozwala szybko zapisać aktualną pozycję). Jest też wejście wideo do podłączenia opcjonalnej kamery parkowania.
Jednak w sprzęcie przeważają cechy negatywne. Opornie działający ekran należałoby właściwie obsługiwać rysikiem albo paznokciem, bo nie za bardzo reaguje na dotyk. Niefortunnym rozwiązaniem jest trójpozycyjny włącznik – wyłączając urządzenie, łatwo je niechcący zresetować. Głośnik też jest nie najlepszej jakości, bo wskazówki głosowe są stłumione. Przydałoby się również gniazdo SD zamiast microSD, a także wygaszanie podświetlenia przycisków.
Dane techniczne Mio Moov S600
ekran 5” 480x272 piksele; procesor Samsung 400 MHz; pamięć RAM/ROM 128/2048 GB; odbiornik GPS SiRFStar III (20 kanałów); bateria Li-Io 720 mAh (ok. 2 godzin pracy); wymiary 142x88x17 mm, waga 180 g
PLUSY:
- Asystent pasa ruchu
- Przyciski dające bezpośredni dostęp do funkcji
- Wyszukiwanie po słowach kluczowych
- Przewodnik turystyczny
- Obsługa zdjęć z geotagami
MINUSY:
- Opornie działający ekran dotykowy
- Fatalny włącznik połączony z resetem
- Stłumione komunikaty głosowe