Cztery filary ochrony
Okno główne najnowszego Nortona 360 jest podzielone na cztery główne moduły: zabezpieczenia komputera, ochrona tożsamości, kopia zapasowa oraz optymalizacja komputera. Dla każdej z tych kategorii jest dostępny szereg zadań, które mogą być wywoływane przez użytkownika, np. uruchomienie skanowania na żądanie czy optymalizacji dysku.
Dostęp do poszczególnych zadań jest bardzo łatwy, ale przy standardowej konfiguracji programu praktycznie nie ma potrzeby z nich korzystać. Jedynym elementem wymagającym konfiguracji jest kopia zapasowa (wraz z pakietem użytkownik otrzymuje 2 GB przestrzeni online). Pozostałe komponenty programu są optymalnie skonfigurowane do większości zastosowań.
Monitoring wydajności
Tym, którzy lubują się w cyzelowaniu ustawień wydajnościowych systemu, z pewnością spodobają się wbudowane w Nortona 360 narzędzia do monitorowania wydajności. Użytkownik ma pełen wgląd w historię zdarzeń systemowych. Jest ona zaprezentowana daleko czytelniej niż za pomocą standardowego dziennika zdarzeń systemu Windows. Łatwo można sprawdzić, jakie aplikacje i kiedy zostały zainstalowane, co pobrano z internetu, które procesy mają duże zapotrzebowanie na zasoby sprzętowe itp.
Po zainstalowaniu pakietu w systemie operacyjnym stale aktywne są tylko dwa procesy powiązane z Nortonem 360. Zajmują one łącznie 63 MB pamięci. To niewiele. Nie zaobserwowaliśmy także żadnych negatywnych objawów działania systemu w wyniku podejmowanych przez program automatycznych czynności zabezpieczających (podczas automatycznego skanowania, pobierania aktualizacji itp.). Licencja zezwala na instalację pakietu Norton 360 na trzech komputerach.
PLUSY:
- Znakomicie opracowany, intuicyjny interfejs
- Szczegółowe informacje na temat zagrożeń i obciążenia systemu
- Niewielkie zużycie zasobów zarówno podczas monitorowania, jak i podczas skanowania