Instalacja i obsługa
Proces instalacji pakietu jest prosty, ale długotrwały. Polskojęzyczny interfejs kreatora prowadzi użytkownika krok po kroku. W przypadku braku wymaganych komponentów w systemie są one automatycznie pobierane z sieci. Pakiet składa się z 11 aplikacji oraz zestawu dodatkowych konwerterów (np. narzędzia do konwersji projektów Windows Live Movie Maker na format Nero).
Przy standardowych ustawieniach użytkownik ma bezpośredni dostęp (z pulpitu) do czterech aplikacji: narzędzia do nagrywania płyt (Nero Burning ROM 11), programu do backupu (Nero BackItUp 11), menedżera multimediów (Nero Kwik Media) oraz aplikacji do edycji i montażu wideo (Nero Video 11). Pozostałe programy są dostępne przez okno powitalne Nero lub tradycyjnie z menu Start.
Możliwości
Zarządzanie bogatymi zbiorami plików (zdjęć, filmów itp.) jest możliwe za pomocą menedżera Kwik Media lub Nero MediaBrowser – inny składnik pakietu. Chcąc edytować plik wideo, skorzystamy z Nero Video, natomiast do edycji audio mamy Nero WaveEditor lub Nero SoundTrax. Zakres obsługiwanych typów plików powinien w zupełności zaspokoić potrzeby domowego użytkownika. W pełni obsługiwane (kodowanie i dekodowanie) są pliki wideo w formatach: 3GP, AVI, ASF, MKV, MPEG‑2, MPEG‑4 i WMV, pliki audio w formatach: AIFF, APE, FLAC, Ogg Vorbis, MP3, MP3HD, WAVE i WMA. Nowością w Nero 11 jest Nero LIVEBackup (składnik programu Nero BackItUp 11).
Nero 11 potrafi korzystać ze sprzętowego wspomagania kodowania wideo. Warto dodać, że o ile jeszcze kilka lat temu wymagania sprzętowe pakietu można by było uznać za wysokie, o tyle dziś – nie. Po uruchomieniu wszystkich aplikacji zarezerwowały one na swoje potrzeby 600 MB, a wiadomo, że ze wszystkich programów jednocześnie się nie korzysta.
PLUSY:
- Łatwa obsługa
- Liczne pomoce
- Bogaty zestaw funkcji
MINUSY:
- Dublowanie się niektórych funkcji