Pomocnik GG
Działanie modułu informacyjnego jest niezwykle proste i szybkie. Ponadto łatwo się go obsługuje. Wystarczy otworzyć okno wiadomości, tak jakbyś chciał rozpocząć rozmowę. Następnie musisz wpisać jedno z zapytań i poczekać sekundę. Po chwili otrzymasz odpowiedź tekstową, odfiltrowaną z treści, które dodatkowo byłyby na WWW.
ap słowo – tłumaczy słowo z angielskiego na polski
ort słowo – sprawdza słowo w słowniku ortograficznym
sjp słowo – sprawdza słowo w słowniku języka polskiego
wiki hasło – sprawdza hasło w Wikipedii
tv – dzisiejsze hity w telewizji
tv stacja – program dla podanej stacji
waluty – kursy walut
waluty liczba – przelicza podaną kwotę wg kursów
lotto – wyniki losowań Lotto
tnij link – skraca adresy stron
sugestia tekst – zgłoś nam sugestię lub błąd
wersja – wersja Infobota
zapisz funkcja – włącza funkcję
wypisz – wyłącza podaną wcześniej funkcję
pomoc funkcja – pomoc dla danej funkcji
pomoc – wyświetla listę funkcji
Wszystkie komendy obsługiwane przez infobota – pod adresem http://infobot.pl/funkcje.
W głównym oknie komunikatora Gadu-Gadu kliknij Kontakty i wybierz Dodaj kontakt. Następnie w wywołanym oknie, w pole Pseudo wpisz nazwę, pod jaką kontakt będzie wyświetlany na liście, np. Infobot. W pole Numer Gadu-Gadu wpisz numer 100. Kliknij OK.
Nowy kontakt pojawił się na liście w głównym oknie programu. Kliknij dwukrotnie nazwę, aby wywołać okno rozmowy. Teraz możesz już korzystać z usług Infobota.
Wystarczy wpisać jedną z komend i kliknąć Wyślij bądź wcisnąć klawisz [Enter]. Na przykład, gdy nie jesteś pewny pisowni wybranego słowa, skorzystaj ze słownika ortograficznego. Wpisz komendę ort i słowo, np. ort odrazu.
Po chwili uzyskasz odpowiedź. Na takiej samej zasadzie działają inne usługi. Musisz tylko wprowadzić odpowiednie zapytanie. Listę zapytań znajdziesz w ramce obok lub pod adresem http://infobot.pl/funkcje. Infobota możesz zainstalować także w multikomunikatorach (Miranda, Konnekt), obsługujących protokół Gadu-Gadu.