Programy w przeglądarce
Narzędzie zbiera i porządkuje informacje z sieci. Można je tagować, uzupełniać o notatki, także odręczne, komentarze zwykłe i głosowe. Dzięki przechowywaniu materiałów w chmurze można je przeglądać na wszystkich platformach stacjonarnych i mobilnych. Zaletą aplikacji jest inteligentna selekcja treści ze strony internetowej. Jeśli, czytając artykuł na portalu, aktywujesz Evernote Clipper, wybierze on tylko ten fragment strony, który zawiera treść. Reklamy i elementy interfejsu strony pominie. Ciekawą funkcją narzędzia jest możliwość integracji zapisanych w Evernote treści z wyszukiwarką internetową.
Teraz pasjansa możesz układać w znacznie ładniejszej szacie graficznej. Pasjans/Solitaire ze sklepu
Google Chrome oferuje aż 8 różnych pasjansów, także w trybie wieloosobowym, który ze względu na charakter samej gry sprowadza się do porównania uzyskanych punktów. Swoje osiągnięcia gracze mogą porównywać także w ogólnym rankingu. Aplikacja po instalacji działa offline, więc można grać nawet w delegacji.
Aplikacja do zdalnej pracy na drugim komputerze oraz udzielania zdalnej pomocy. Jeśli na maszynach, których używasz, masz zainstalowaną przeglądarkę Chrome z opisywanym rozszerzeniem i jesteś zalogowany do konta Google, zobaczysz listę komputerów, które są włączone i powiązane z twoim kontem. Wystarczy wpisać kod, aby rozpocząć zdalną pracę. Program może działać w oknie przeglądarki i w trybie pełnoekranowym. Możesz zmienić rozdzielczość pulpitu zdalnego komputera, by dopasować go do wyświetlacza maszyny lokalnej. Dodatek działa na wszystkich systemach, na których dostępny jest Chrome.
Przeciętni internauci najczęściej radzą sobie tylko z angielskim. Do tłumaczenia innych języków przyda się więc aplikacja autorstwa Google. Choć można z niej korzystać za pośrednictwem strony internetowej, znacznie wygodniej użyć aplikacji do Google Chrome. Po instalacji dodatku ze sklepu internetowego pojawi się w pasku menu przeglądarki przycisk, który aktywuje tłumaczenie treści na domyślny język w systemie. Cały proces nie narusza formatowania strony, zmienia się tylko treść. Oczywiście język docelowy można zmienić np. na angielski. Polskie tłumaczenie, choć zrozumiałe, ma sporo błędów językowych.
Jeśli jesteś użytkownikiem Gmaila i okazjonalnie korzystasz z komputera w drodze, bez podłączenia do internetu, przyda się możliwość pisania i czytania e-maili offline. Standardowy interfejs tej usługi nie daje takich możliwości, dlatego warto sięgnąć po aplikację Gmail Offline. Po instalacji i pobraniu danych program udostępnia offline pocztę z ostatnich 7 dni, a napisane e-maile wysyła automatycznie po wykryciu aktywnego połączenia z siecią. Zaletą aplikacji jest także bardzo przejrzysty interfejs utrzymany w niebieskich tonach, który może podobać się bardziej niż standardowy styl skrzynki Gmaila.