Sony Ericsson G705
Jest to model przystosowany do przeglądania internetu. Świadczy o tym wbudowany moduł Wi-Fi oraz obsługa standardu transmisji danych HSDPA w najszybszej wersji – do 7,2 Mb/s.
Funkcje
Wbudowana cyfrówka w G705 ma matrycę 3,14 megapiksela oraz diodę LED, zastępującą lampę błyskową. Wykonane nią zdjęcia są niezłej jakości i na pewno mogą być wykorzystywane jako ilustracje np. na blogach. Dodatkową funkcją aparatu jest możliwość ustawienia jasności ujęcia. Wewnętrzna pamięć, w której można przechowywać zrobione zdjęcia, ma pojemność 125 MB. Można ją rozszerzyć za pomocą karty pamięci o pojemności do 8 GB. Dodatkowa funkcja telefonu to radio, wymagające używania przejściówki dostarczanej w zestawie ze słuchawkami. G705 wyposażono również w odbiornik GPS, dzięki czemu do zdjęć może być dodawana informacja o miejscu, gdzie zostały zrobione. Dane lokalizacyjne wykorzystują również inne preinstalowane aplikacje, np. do nawigacji.
Obudowa
Mechanizm rozsuwający w tym modelu nie należy do szczególnie udanych. Wydaje się, że jest delikatny i mało wytrzymały, ponieważ przedni panel porusza się na boki przy przesuwaniu i po rozsunięciu. Klawiatura też jest nie najlepsza – klawisze są zbyt małe, aby można było na nich precyzyjnie wpisywać treść np. SMS-a.
PLUSY:
- Długi czas czuwania
- Odbiornik GPS
MINUSY:
- Zbyt małe klawisze klawiatury
- Słaby alarm wibracyjny
Samsung S7330
To trochę uboższa wersja testowanego w numerze 10/2008 Samsunga Soul U900. Wbudowany aparat ma mniejszą matrycę i zapewnia wolniejszą transmisję danych.
Funkcje
S7330 udostępnia aparat cyfrowy o rozdzielczości 2048х1536 pikseli (3,14 Mpix), wyposażony w diodę LED doświetlającą kadr, oraz autofokus. Ruchoma soczewka umożliwia ręczne ustawienie ostrości, ale nie jest to proste z powodu skomplikowanej aplikacji do obsługi cyfrówki. Ręcznie można również definiować jasność oraz balans bieli. W pamięci o pojemności 35 MB nie zmieści się zbyt wiele zdjęć, ale można je zapisywać na karcie pamięci. Wbudowane gniazdo obsługuje karty o dużych pojemnościach w standardzie SDHC. Dodatkowe funkcje, podobne do stosowanych w komórce Sony Ericsson, to m.in. radio współpracujące ze specjalną przejściówką do słuchawek, odtwarzacz MP3 oraz aplikacje do edytowania zdjęć i plików wideo wykonanych wbudowanym aparatem.
Obudowa
Konstrukcja tego modelu należy do bardziej wytrzymałych. Przedni panel jest bardzo dobrze spasowany z częścią, na której znajduje się klawiatura, i podczas rozsuwania nie przemieszcza się na boki. Klawisze są duże i bardzo wygodne. Nie ma problemu z precyzyjnym wybieraniem liter lub liczb i nie trzeba używać dużej siły.
PLUSY:
- Solidna obudowa
- Panel dotykowy
MINUSY:
- Mała pamięć wewnętrzna
- Krótki czas rozmów na baterii