Pecet bazuje na płycie Gigabyte GA-Z97X-Gaming3 z chipsetem Intel Z97. Wykorzystuje procesor Core i5 czwartej generacji, a także RAM DDR3-1600. Zatem nie jest to najnowsza platforma, jednak nie odbiera to jej zalet w postaci dużych możliwości oraz wysokiej wydajności.
Wyposażenie
Jedną z licznych zalet peceta stanowi wyposażenie płyty głównej. Składają się na nie m.in. rozwiązanie AMP-UP Audio (karta Realtek ALC1150, wzmacniacz dla tylnych głośników, wydzielony fragment laminatu, oprogramowanie Sound Blaster X-Fi MB3), układ sieciowy Killer E2200, wsparcie dla SLI i CrossFireX, a także nowoczesne interfejsy (M.2 10 Gb/s, SATA Express). Z tyłu komputera znalazło się m.in. osiem złączy USB oraz optyczne wyjście dźwięku.
Plusem jest również połączenie wydajnych komponentów: procesora Core i5, grafiki z układem GeForce GTX 970, a także 16 GB pamięci HyperX. Nie jest to najwydajniejsza możliwa konfiguracja, ale za to komputer zachowuje rozsądną cenę. Jego atutem są dwa dyski: SSD na system
i HDD na dane. Można mieć jedynie zastrzeżenia do pojemności SSD, bo jest to tylko 120 GB.
Konstrukcja
Sprzęt zamknięto w obudowie Phanteks Enthoo Pro M. Robi ona dobre wrażenie – jest dobrze wykonana, ma przezroczystą ściankę i umożliwia ukrycie kabli. Jest duża (23x48x50 cm), co dla niektórych będzie zaletą, a dla innych wadą.
Bliższe oględziny ujawniają mnóstwo ciekawych szczegółów, np. możliwość montażu aż sześciu dużych wentylatorów – z tyłu zamontowano jeden 14 cm, z przodu dwa 12 cm. Duże wentylatory gwarantują cichą pracę, a przyczyniają się do tego również cichy zestaw SilentiumPC i chłodzenie grafiki Gigabyte WindForce 3X.
W przypadku obudowy cieszą obecność osobnego obiegu powietrza dla zasilacza, filtrów przeciwkurzowych, opasek do spinania kabli czy gumowych wykończeń wielu otworów.
Sposób montażu dysków nieco dziwi. SSD jest dostępny z lewej części komputera, jego ulokowanie wygląda tak, jakby znalazł się tam z przypadku. Dysk 3,5” znajduje się w koszyku, a dostęp do niego jest możliwy z prawej strony. Pod nim znajduje się miejsce na jeden dysk 3,5”.
Porównywalny sprzęt
Powstaje pytanie, czy nie lepiej samemu złożyć taki komputer. Zawsze warto to rozważyć – dlatego w każdym PC Formacie proponujemy kilka konfiguracji. Najbardziej zbliżony do testowanego komputera NTT jest nasz sprzęt za około 3340 zł, choć trzeba by w nim wymienić grafikę GTX 960 na GTX 970, dodać system i dokonać kilku drobnych korekt. Otrzymany składak za ok. 4500 zł będzie tańszy od sprzętu NTT, choć na pewno nie tak dopieszczony i elegancki.