Superszybki dysk
Korzystając z aplikacji SSD Fresh 2019 zapewnisz niezawodną pracę dysku SSD, który pod względem budowy i sposobu działania jest odmienny od klasycznego dysku talerzowego. Aby sprawował się bezawaryjnie wymaga innej konfiguracji Windowsa. Niektóre z funkcji, takie jak defragmentacja czy buforowanie z wyprzedzeniem, stworzone z myślą o klasycznych dyskach twardych, w wypadku modeli SSD nie dość, że nic nie dają, to jeszcze skracają ich życie. Rejestracja pełnej wersji wygląda tak samo, jak w przypadku programów StartupStar i File Organizer.
Zawartość okna podzielono na trzy karty. Pierwsza z nich, Przegląd, wyświetla ikony napędów, pozwalające zapoznać się z informacjami na ich temat. Poniżej w postaci wykresu pokazano, ile na wybranym dysku pozostało wolnego miejsca. Obok przedstawiona jest kondycja wskazanego dysku, np. Zły. Aby dostać się do szczegółowych informacji, należy wcisnąć przycisk Dane S.M.A.R.T.. Wyświetli się tabela, w której znajdziesz parametry systemu monitorowania i powiadamiania o błędach. Parametry te są nieco inne w wypadku dysków SSD i talerzowych. Analizując je, możesz dowiedzieć się, czy dysk podczas pracy generuje błędy.
W celu optymalizacji działania systemu operacyjnego pod kątem korzystania z dysków SSD należy wybrać drugą kartę Optymalizacja. Zastosuj się do wskazówek programu i zmień ustawienia, klikając przełączniki widoczne przy opisach. Pamiętaj jednak, aby nie wykonywać działań, których efektu nie znasz lub nie rozumiesz. Aby uniknąć kłopotów, warto jest przed wprowadzeniem zmian utworzyć kopię zapasową ustawień systemowych. Służy do tego ikona Utwórz kopię zapasową. Aby przywrócić oryginalną konfigurację, użyj ikony Przywróć kopie zapasową. Możesz również wykonać automatyczną optymalizację, klikając TRYB AUTOMATYCZNY. W ostatniej karcie Analiza na żywo znajdziesz moduł analizujący dysk w czasie rzeczywistym. Po kliknięciu przycisku START uruchomiony zostaje proces pomiaru transferu danych.