Konstrukcja
Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android 3.0, a sercem urządzenia jest Nvidia Tegra 2. Obudowa jest aluminiowa i matowa. Prawdopodobnie skutkiem użycia metalu jest wysoka waga urządzenia – ponad 700 gramów. Xoom jest zdecydowanie za ciężki.
Urządzenie jest dostępne w wersji Wi-Fi lub 3G oraz z pamięcią flash od 16 do 64 GB.
Użytkowanie
Niestety, przeciętnej warstwy sprzętowej nie równoważy wybrakowana warstwa programowa. Interfejs systemu jest nie do końca przetłumaczony na język polski, klawiatura nie pozwala na pisanie polskich znaków, nie ma także polskich wyrazów w słowniku. Z ważnych aplikacji Xoom nie ma ani pakietu biurowego, ani czytnika e-booków, trzeba je pobrać z Android Marketu.
W obsłudze Xoom mogą przeszkadzać spadki płynności działania. To kolejny tablet z Tegrą 2, który udowadnia, że platforma Nvidii jest za słaba dla tabletów z Androidem 3.0. Najwolniejszą aplikacją jest zdecydowanie przeglądarka internetowa.
Tablet można podłączyć do dowolnego monitora lub telewizora z wejściem HDMI – potrzebna jest do tego stacja dokująca (na zdjęciu poniżej). Urządzenie obsługuje także bezprzewodową klawiaturę (przez bluetooth), możliwa jest także współpraca z ekranem laptopa.
Dane techniczne Motorola Xoom:
ekran 10,1’’ 1280x800; pamięć RAM 1 GB; procesor 1 GHz, dwurdzeniowy; pamięć flash 32 GB; komunikacja: Wi-Fi, bluetooth, 3G, GPS, micro-HDMI, micro-USB; bateria 24,5 Wh; system Android 3.0.1; wymiary 249x168x13 mm, waga 712 g.
PLUSY:
- Nowoczesny system operacyjny
- Duża moc obliczeniowa
- Możliwość podłączenia do monitora, komputera i notebooka
MINUSY:
- Powolna przeglądarka internetowa
- Brak polskich znaków na klawiaturze
- Waga większa od przeciętnego tabletu