Najważniejszym usprawnieniem w interfejsie jest zestaw aplikacji uruchamianych w oknie, bezpośrednio z menu otwartych programów. Ekran smartfonu o przekątnej 4,7 cala jest na tyle duży, aby zastosowanie programów działających w oknie miało sens. Co więcej, wybór fabrycznie zainstalowanych miniaplikacji jest większy niż u konkurencji, np. w smartfonach Sony.
Ułatwienia obsługi
Na zablokowanym ekranie widoczne są 4 ikony najczęściej wykorzystywanych funkcji (wiadomości, telefon, przeglądarka i aparat). Dobór programów w tym miejscu nie podlega zmianie. Pasek powiadomień zawiera 4 skróty do ustawień – o tym, które znajdą się w tym miejscu, decyduje użytkownik.
Dłuższe przytrzymanie dodatkowego przycisku na tylnej ściance obudowy otwiera aplikację aparatu, a do komendy krótkiego wciśnięcia można przypisać otwarcie dowolnej aplikacji. Można też ustawić kilka gestów, które ułatwiają sterowanie smartfonem i aplikacjami.
Tryb szybki
E3 zawiera kilka przydatnych narzędzi autorstwa Acera. Są tu np.: program do drukowania dokumentów, łatwego tworzenia hot-spotu oraz funkcja oszczędzania energii. „Tryb szybki” pozwala tworzyć konta użytkowników o ściśle określonych prawach i dostępie do wybranych aplikacji i zasobów telefonu. Utworzysz tak profil dla dziecka lub dostosowany do potrzeb osoby starszej.
Dane techniczne Acer Liquid E3:
system Android 4.4.2, ekran 4,7 cala (1280x720), interfejsy Wi-Fi, bluetooth, GPS, HSDPA, procesor czterordzeniowy Cortex A7, 1,2 GHz, układ graficzny PowerVR SGX544; pamięć RAM 1 GB, pamięć flash 4 GB, akumulator – brak danych, aparat 8 Mpix, wymiary 136x68x9, waga 134 g
PLUSY:
- Udany interfejs
- Dobre aplikacje
- Porządny aparat
MINUSY:
- Niska wydajność
- Przeciętny akumulator
- Cichy głośnik