Do niedawna tworzenie trójwymiarowych modeli postaci wprost ze zdjęć wymagało sporej wiedzy i jeszcze bogatszego warsztatu. Szczególnie, gdy poza ich przeniesieniem na ekran komputera użytkownik chciał je ożywić. Upraszcza to CrazyTalk 8 Pro, potężne narzędzie animacyjne w wyjątkowo przystępnym opakowaniu.
Kilka kliknięć – świetny efekt
Programy z serii CrazyTalk zdążyły już dorobić się wiernej rzeszy fanów – od początkujących animatorów po studia filmowe. Szerokie możliwości łatwego transformowania bohaterów statycznych zdjęć lub ilustracji w pełni animowane modele docenił choćby znany amerykański komik Jimmy Kimmel, tworząc kilka zabawnych animacji do swojego programu. Zmiany wprowadzone w najnowszej odsłonie CrazyTalk jeszcze bardziej upraszczają cały proces.
Nie dość, że program prowadzi krok po kroku od importu zdjęcia do w pełni animowanego modelu twarzy, to jeszcze całe działanie ogranicza się tu do wskazania kilku ściśle określonych punktów na fotografii. Pozostałą część pracy wykonuje już sam program. By jak najdokładniej odwzorować rysy twarzy, po drodze przechodzi się jeszcze przez szereg dodatkowych opcji, ale i one sprowadzają się w zasadzie do kilku prostych kliknięć bądź przeciągnięć myszką. W ten sposób można m.in. skorygować wielkość oczu, długość i ułożenie brwi, rozmiar nosa, kości policzkowych i uszu. Nie mniej istotne jest ustawienie ust. Wszak chcesz, by tworzony model mógł „mówić” i robił to jak najlepiej.
Tu z pomocą przychodzi system automatycznej synchronizacji ruchu warg z wypowiadanymi głoskami oraz stały podgląd, dzięki któremu możesz na bieżąco śledzić wszystkie zmiany wprowadzane w tworzonym modelu.
Prostota dla zawodowców
Pomimo bardzo przystępnego interfejsu można się w nim pogubić. Sporo opcji zostało tu ukrytych głębiej, aby niepotrzebnie nie straszyć na starcie amatorów – ci z pewnością zaczną od przerabiania pojedynczego zdjęcia na model 3D, bo program pozwala uzyskać doskonałe efekty już po kilku minutach pracy. Jest to zresztą jedna z nowości w CrazyTalk 8.
Profesjonaliści docenią za to rozbudowany mechanizm tworzenia trójwymiarowej twarzy z dwóch fotografii, możliwość modyfikacji poszczególnych jej elementów, nadawania jej emocji czy też eksportu przygotowanych przez siebie modeli wraz w animacjami do innych programów służących do pracy w trzech wymiarach.