Przycisk blokady umieszczono odrobinę zbyt nisko. Obiektyw znajduje się w samym rogu obudowy, co utrudnia kadrowanie. A wylot głośnika ściśle przylega do podłoża, gdy telefon leży do góry ekranem. W praktyce jest przez to znacznie cichszy.
Podzespoły
Decyzja Huawei o utrzymaniu ceny P7 na średnim poziomie odbiła się przede wszystkim na wydajności. Podzespoły są dość mocne, ale ustępują mocą obliczeniową liderom rynku. Mimo to Ascend działa płynnie i zdecydowanie przewyższa wydajnością tanie smartfony za 1000 zł i mniej. Ekran Full HD charakteryzuje przeciętna jasność i kontrast. Ustawiona kolorystyka obrazu jest bardzo zimna, ale w systemie istnieje możliwość jej ręcznej korekty, według gustu użytkownika.
System
Niedostatki hardware’u P7 nadrabia oprogramowaniem. Na tym polu może konkurować z najlepszymi. Na czoło wybija się rozbudowana funkcja zarządzania aplikacjami. Możesz zdecydować, które programy będą uruchamianie podczas startu systemu, a które należy automatycznie zamknąć, gdy zablokujesz ekran. W podjęciu właściwej decyzji pomaga analiza zużycia zasobów systemu i akumulatora przez każdy z programów.
Oszczędzaniu energii poświęcono zresztą oddzielną aplikację. Interfejs P7 jest pozbawiony ekranu aplikacji. To cecha charakterystyczna dla smartfonów Huawei, wymaga od użytkownika dbania o porządek wśród ikonek programów i funkcji, które wszystkie znajdują się na pulpicie. Producent nie przywiązał wystarczającej wagi do zrozumiałego opisu nazw niektórych funkcji na ekranie ustawień. Stosowanie zbyt dużych skrótów nazw to z kolei wada aplikacji aparatu.
Dane techniczne Huawei Ascend P7:
system Android 4.4.2, ekran 5 cali (1920x1080), interfejsy Wi-Fi, bluetooth, GPS, HSDPA, LTE, NFC, procesor czterordzeniowy Cortex A9, 1,8 GHz, układ graficzny Mali-450MP4; pamięć RAM 2 GB, pamięć flash 16 GB, akumulator 2500 mAh, aparat 13 Mpix, wymiary 140x68x6,5, waga 124 g
PLUSY:
- Lekka i smukła obudowa
- Rozbudowany interfejs
MINUSY:
- Brak ekranu aplikacji
- Stłumiony głośnik