W konstrukcji smartfonu nie znajdziesz żadnych nowinek czy ekstrawagancji. Układ klawiszy pod ekranem jest klasyczny, a porty karty SIM i pamięci znajdują się pod tylną klapką. Jedynym odstępstwem od schematu jest umieszczenie klawiszy głośności i blokady ekranu na lewej krawędzi obudowy zamiast na prawej.
Podzespoły
Niemal pod każdym względem specyfikacja Y530 jest przeciętna. Nie jest to jednak określenie negatywne – w tej cenie trudno spodziewać się w markowym telefonie lepszych podzespołów. 4,5-calowy ekran ma dobre kąty widzenia, ale gdy lepiej przyjrzeć się wyświetlaczowi, można dostrzec dość niską rozdzielczość i zimną kolorystykę obrazu. Mała liczba pikseli pozwala smartfonowi osiągnąć dobre wyniki wydajności w grach. Natomiast zdjęcia wykonane aparatem mają poprawną kolorystykę i niskie szumy. Przeciętna ostrość fotek nie będzie przeszkadzała, jeżeli nie zamierzasz wykonywać dużych odbitek lub publikować zdjęć on-line w wysokiej jakości.
System
Interfejs zmodyfikowany przez producenta nie ma ekranu aplikacji. Wszystkie ikony lądują na pulpicie i od użytkownika zależy, czy zapanuje nad chaosem i zgrupuje je w katalogi. Dostępny jest także interfejs uproszczony, dla mniej doświadczonych użytkowników. Przypomina on troszkę Windows Phone, ale w przeciwieństwie do niego jest przewijany w poziomie, a nie w pionie. W obu trybach działania interfejsu dostępny jest funkcjonalny pasek powiadomień oraz widżety na ekranie blokady.
Dane techniczne Huawei Ascend Y530:
system Android 4.3, ekran 4,5 cala (854x480), interfejsy Wi-Fi, bluetooth, GPS, HSDPA (21 Mb/s), procesor dwurdzeniowy Cortex A7, 1,19 GHz, układ graficzny Adreno 305, pamięć RAM 512 MB, pamięć flash 1 GB, akumulator 1750 mAh, aparat 5 Mpix, wymiary 133x 67x9, waga 145 g
PLUSY:
- Atrakcyjna cena
- Mocny głośnik
MINUSY:
- Dość duża waga
- Mało pamięci flash