Wyposażenie
A2109A jest lepiej wykonany niż przeciętny tani tablet. Ma metalową obudowę z poprawnie rozmieszczonymi klawiszami oraz ciekawie wyprofilowanymi krawędziami bocznymi. Rzadko spotykanym dodatkiem jest przełącznik blokady obracania ekranu. Dwa głośniki stereo znajdują się na tylnej ściance obudowy.
W przeciwieństwie do większości tanich tabletów Lenovo jest wyposażony w czterordzeniowy procesor. Jest on częścią układu Nvidia Tegra 3, który mimo obecności na rynku już od półtora roku wciąż osiąga wysokie wyniki w benchmarkach – od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu proc. wyższe niż osiągi tanich tabletów.
Także wydajność akumulatora tabletu Lenovo jest wyraźnie wyższa niż w tanich tabletach. Jednak jego bezpośredni konkurent, Google Nexus 7, w teście czasu pracy bez ładowania uzyskał wynik o 15 proc. wyższy.
Ostatni istotny element wyposażenia, czyli ekran, niestety zawodzi, i to mocno. Jego największą (i jedyną poważną) wadą są bardzo dziwne kąty widzenia. Blaknięcie i ciemnienie fragmentów ekranu jest widoczne nawet, gdy na tablet patrzysz idealnie na wprost.
Interfejs
W menu ustawień znaleźliśmy nieprzetłumaczone fragmenty interfejsu. Domyślna klawiatura systemu nie jest dostosowana do polskiego słownika. Producent posiłkuje się dodatkową klawiaturą Go Keyboard.
Dane techniczne Lenovo A2109A:
system Android 4.1.1, ekran LED 9 cali (1280x800), procesor czterordzeniowy Nvidia Tegra 3 1,3 GHz, interfejsy Wi-Fi, bluetooth, GPS, HDMI, minijack, pamięć RAM 1 GB, pamięć flash 16 GB, akumulator 6000 mAh, wymiary 260x78x12 mm, waga 570 g
PLUSY:
- Bardzo dobre wykonanie
- Dobra wydajność akumulatora
MINUSY:
- Słabe kąty widzenia ekranu
- Brak portu kart pamięci