Główne cechy
Lenovo C320 jest czymś pomiędzy komputerem stacjonarnym a laptopem. W większości wykorzystuje desktopowe komponenty, ale ma wszystko zintegrowane w jednej obudowie, zajmuje mało miejsca, jest cichy i pobiera mało prądu. Ma też czujnik światła automatycznie dostosowujący jasność ekranu do panujących warunków. Właściwie jedynym zastrzeżeniem jest brak dotykowego ekranu, który ułatwiłby pracę w Windows 8, jednak przy tej cenie nie wchodzi to chyba w grę.
Wydajność
Testowany komputer nie jest przeznaczony do pracy w programach wymagających wydajności ani do gier. Ma procesor Pentium 2,7 GHz, co zapewnia wydajność odpowiednią do pracy w programach biurowych lub komunikowania się przez internet. Ma tylko 2 GB, ale producent zostawił jedno wolne gniazdo pamięci, więc rozbudowa do 4 GB nie będzie trudna.
Najsłabszym punktem jest grafika, przez co komputer nie nadaje się do typowych gier 3D. Oczywiście można korzystać z mniej lub bardziej rozbudowanych gier we Flashu.
Dane techniczne Lenovo Essentials C320:
procesor Intel Pentium G630, ekran 20” 1600x900, grafika Intel HD Graphics, pamięć 2 GB DDR3 (SO-DIMM), dysk 500 GB, interfejsy 6xUSB, GbE, Wi-Fi 802.11b/g/n, czytnik kart, kamera, wymiary 500x403x238 mm, waga 6,8 kg
PLUSY:
- Zwarta konstrukcja
- Energooszczędność
- Cicha praca
- Pełne wyposażenie
MINUSY:
- Słaba grafika
- Brak ekranu dotykowego