Wersje
Producent udostępnia dwa rozmiary smartwatcha, z kopertą o średnicy 42 i 46 mm. Pierwszy wariant jest tańszy, ma mniejszą baterię i dostępny jest w wersji damskiej oraz męskiej – różnią się one detalami wykonania. Oprócz średnicy koperty możesz wybrać materiał, z którego wykonana jest bransoleta – dostępne są dwa kolory skóry oraz metal w trzech barwach. Noszenie zegarka, nawet większej wersji, jest bardzo wygodne. Skórzany pasek egzemplarza testowego był elastyczny i idealnie przylegał do ręki.
Specyfikacja
Przekątna ekranu jest jedną z najwyższych na rynku, ale rozdzielczość nie bije rekordów. Ekran to zwykły IPS, jest czytelny nawet w mocnym słońcu, jednak jakość kolorów ustępuje spotykanej w zegarkach z AMOLED. Obraz jest ucięty przy dolnej krawędzi, gdzie zrobiono miejsce dla czujnika oświetlenia – efekt nie jest estetyczny i momentami bardzo rzuca się w oczy. Zegarek ma własny moduł Wi-Fi, co pozwala na korzystanie z internetu bez pośrednictwa smartfona. Wbudowany akumulator wystarcza na 1,5–2 dni pracy – zależy to od tego, czy włączony jest czujnik oświetlenia oraz czy ekran działa w trybie ciągłego wyświetlania godziny.
Interfejs
Za pomocą zegarka możesz odczytywać powiadomienia z różnych aplikacji, kontrolować swoją aktywność, sprawdzać tętno, dyktować SMS-y, uruchamiać funkcje smartfona poleceniami głosowymi, sterować odtwarzaniem muzyki, zaglądać do kalendarza, sprawdzać pogodę czy używać tłumacza. Interfejs, który to umożliwia, z początku nie jest intuicyjny w obsłudze. Istnieje też zestaw komend opartych na ruchach nadgarstkiem i całą ręką, ale w praktyce jest to mało wygodne, a widok użytkownika wymachującego ręką we wszystkich kierunkach jest komiczny. Zegarek nie pozwala prowadzić rozmów, choć ma dwa mikrofony, korzystanie z gadżetu jest więc w dużej mierze bierne – ogranicza się do sprawdzania powiadomień. System Android Wear nadal ma ubogą bazę aplikacji.