Wykonanie
Nowa edycja Moto G skierowana jest do użytkownika o mniej zasobnym portfelu, ale szukającego dobrej jakości wykonania. Obudowa nie przykuwa wzroku, za to dzięki zakrzywieniu tylnej klapki pokrytej satynową gumą trzyma się ją bardzo wygodnie. Przedni panel zawiera głośniki umieszczone pod i nad ekranem, wyświetlacz zabezpiecza szkło Gorilla, a baterię zamontowano w obudowie na stałe.
Podzespoły
5-calowy ekran obsługujący rozdzielczość HD wyświetla obraz o przeciętnym kontraście i jasności. Odwzorowanie kolorów niewiele odbiega od wzorcowego, a obraz jest dobrze widoczny w słońcu.
Telefon korzysta z czterordzeniowego procesora o niskim taktowaniu i słabego modelu układu graficznego. Skutkiem jest mocno przeciętna wydajność w testach syntetycznych. Z 8 GB pamięci zadeklarowanej przez producenta użytkownik może wykorzystać nieco ponad 5,5 GB.
Mocną stroną urządzenia nie jest akumulator, a i głośnik powinien oferować większą moc – szczególnie, że znajduje się na przednim panelu i dźwięk może rozchodzić się bez przeszkód.
Zdjęcia wykonane Moto G mają dobrą ostrość i niskie zaszumienie. Smartfon nie pozwala nagrywać filmów w jakości Full HD – dostępna jest tylko rozdzielczość HD, a nawet w niej filmy nie są nagrywane w 30 klatkach na sekundę.
Interfejs
Krótka lista fabrycznie zainstalowanych aplikacji i domyślny wygląd systemu wymagają rozwinięcia funkcjonalności przez pobranie dodatkowych programów. Smartfon korzysta z Androida w wersji 4.4.4 i powinien wkrótce otrzymać aktualizację do piątej, najnowszej wersji systemu.
Dane techniczne Mototola Moto G:
system Android 4.4.4, ekran 5 cali (1280x720), interfejsy Wi-Fi, Bluetooth, GPS, HSDPA, procesor czterordzeniowy Qualcomm MSM8226 Snapdragon 400, układ graficzny Adreno 305, pamięć RAM 1 GB, pamięć flash 8 GB, akumulator 2070 mAh, aparat 8 Mpix, wymiary 141x71x11 mm, waga 149 g
PLUSY:
- Wyprofilowana obudowa
- Aktualny system
MINUSY:
- Dość gruba obudowa
- Słaby akumulator