Wykonanie
Aluminiowa obudowa ma matowe wykończenie w szarym kolorze. Ozdabiają ją dwie cienkie, chromowane ramki biegnące wzdłuż bocznych krawędzi. Obudowy nie można rozebrać, więc porty kart znajdują się na zewnętrz i są estetycznie przykryte zaślepkami. Obiektyw aparatu wyraźnie wystaje z obudowy, dzięki czemu zlokalizowany tuż obok głośnik nie przylega do podłoża, a dźwięk rozchodzi się bez przeszkód.
Podzespoły
Te stanowią ciekawą mieszankę. Kupujący otrzymuje ekran SuperAMOLED o świetnym odwzorowaniu kolorów i praktycznie nieskończenie wysokim kontraście. Nie jest on specjalnie jasny, ale pokrywa antyodblaskowa i ograniczenie warstw tworzących ekran sprawiają, że jest czytelny nawet w mocnym słońcu. Wydajność procesora nie wyróżnia się na tle konkurencji i bliżej mu do urządzeń z niskiej półki niż topowych modeli. Znacznie lepiej wypada aparat. Potrafi kręcić płynne filmy Full HD, a jakości wykonywanych zdjęć trudno coś zarzucić.
Interfejs
Oprogramowanie smartfonów Samsunga jest znane z pamięciożerności – potrafi „zjeść” nawet 10 GB zasobów. W przypadku Galaxy A5 nie jest tak źle – użytkownik ma do dyspozycji blisko 12 z 16 GB. Wykorzystany w smartfonie interfejs TouchWiz zawiera m.in. funkcjonalne centrum powiadomień i ekran ustawień. A5 potrafi dzielić ekran między aplikacje. W okienku można wyświetlić także cały interfejs, co ułatwia obsługę telefonu jedną dłonią. W trybie bardzo niskiego zużycia energii telefon może działać nawet dwa tygodnie bez ładowania (większość jego funkcji jest wówczas nieaktywna). Niebawem A5 powinien otrzymać aktualizację do Androida 5.
Dane techniczne Samsung Galaxy A5:
system Android 4.4.4, ekran SuperAMOLED 5 cali (1280x720), interfejsy Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC, LTE, procesor czterordzeniowy Snapdragon 410 (1,2 GHz), układ graficzny Adreno 306, pamięć RAM 2 GB, pamięć flash 16 GB, akumulator 2300 mAh, aparat 13 Mpix, wymiary 139x70x6,7 mm, waga 123 g.
PLUSY:
- Aluminiowa obudowa
- Wydajny akumulator
- Łączność LTE
MINUSY:
- Starsza wersja systemu Android