Możliwości
Galaxy Camera oferuje rozbudowane funkcje fotografowania. Zatem jest np. manualny tryb kontroli ekspozycji, automatyczny braketing, a także oczywiście filmowanie w rozdzielczości do Full HD. Wszystkie funkcje włącza się na ekranie dotykowym, który jest bardzo dobry, menu płynne, a obsługa wygodna. Niestety, aparat jest duży i dość ciężki, ślizga się w dłoniach.
Niewątpliwą jego zaletą jest system Android, który daje takie możliwości, jakich nie ma żaden inny aparat. Zdjęcia można automatycznie wrzucać na swoje konta w usługach, takich jak: Dropbox, Facebook, Flickr czy do komunikatora ChatON. Dodatkowe możliwości dają inne aplikacje, jak np. fabrycznie zainstalowany Instagram.
Jakość zdjęć
Obiektyw w Galaxy Camera ma szeroki zakres ogniskowych – ekwiwalent 23–483 mm. Można nim robić zarówno dobre zdjęcia w pomieszczeniach, jak i na otwartej przestrzeni. W rogach zdjęć widoczna jest utrata ostrości.
Matryca ma efektywną rozdzielczość ok. 16,3 Mpix, ale to wartość teoretyczna. W praktyce zdjęcia mają szczegółowość na poziomie 3,5 Mpix, czyli jak w przeciętnym kompakcie. Zmierzony poziom szumów dochodzący do 1,5 pkt. (przy ISO 1600) też nie jest niczym nadzwyczajnym. Za to aparat pozwala na użycie bardzo dużego zoomu i niezliczonych aplikacji.
Dane techniczne Samsung Galaxy Camera:
matryca CMOS 17 Mpix, obiektyw 4,1–86,1 mm F2,8–5,9, ekran LCD 4,8” 1 mln pikseli, czułość ISO 100–3200, filmowanie 320x240–1920x1080, obsługa kart microSD i microSIM, wymiary 129x71x19 mm, waga 300 g
PLUSY:
- Duży zoom optyczny
- Duży i dobry ekran dotykowy
- Automatyczne przesyłanie zdjęć
- Możliwość korzystania z dodatkowych aplikacji
MINUSY:
- Duże gabaryty i waga
- Wysoka cena