Wykonanie
Wodo- i pyłoszczelna obudowa Xperii Z2 to udoskonalone rozwiązanie znane z poprzedniego modelu. Duży akumulator oraz szkło użyte do wykończenia obudowy są przyczyną wysokiej wagi urządzenia – Z2 waży blisko 20 gramów więcej niż konkurencyjny Galaxy S5 zrobiony z plastiku. Przeszkadzać może umieszczenie bardzo nisko przycisków regulacji głośności. Dosięgnięcie ich wymaga bardzo mocnego wygięcia kciuka. Obiektyw aparatu znajduje się w samym rogu obudowy. Musisz brać na to poprawkę podczas kadrowania zdjęć.
Podzespoły
Specyfikacja Xperii Z2 nie ma wielu słabych punktów. Zdecydowanie zbyt niska jest moc dźwięku emitowanego przez wbudowany głośnik. I to mimo jego lokalizacji z przodu obudowy. Uwagi mamy także do zbyt niskiej jasności ekranu, która negatywnie przekłada się na czytelność wyświetlacza w słońcu. Zaskakująco bliska wzorcowej jest kolorystyka wyświetlacza.
System
Smartfon ma najnowszą wersję Androida, a interfejs najważniejszych narzędzi systemu zmodyfikowano tak, aby ich wygląd był spójny z resztą OS-u. Zmartwił nas brak możliwości swobodnego umieszczania na ekranie blokady ikon aplikacji, które skracają czas dostępu do najczęściej używanych programów.
Krótka lista widżetów, które możesz ustawić na ekranie blokady, to jedyna możliwość sprawdzenia powiadomień w tym miejscu. Informacje o nieodebranych połączeniach czy nowych SMS-ach widoczne są jedynie w postaci małej ikonki w rogu ekranu. Na szczęście możesz używać paska powiadomień bez odblokowywania ekranu i w ten sposób szybko uzyskać dostęp do wszystkich powiadomień.
Dane techniczne Sony Xperia Z2:
system Android 4.4.2, ekran 5,2 cala (1920x1080) IPS, interfejsy Wi-Fi, bluetooth, GPS, HSDPA (42 Mb/s), LTE, NFC, procesor czterordzeniowy Snapdragon 801 2,3 GHz, układ graficzny Adreno 330; pamięć RAM 3 GB, pamięć flash 16 GB, akumulator 3200 mAh, aparat 21 Mpix, wymiary 147x 73x8, waga 145 g
PLUSY:
- Świetne podzespoły
- Wysoka jakość wykonania
MINUSY:
- Zła lokalizacja przycisków
- Za wysoka cena