Wykonanie
Choć obudowa 4A wygląda na aluminiową, jest wykonana z plastiku. Mimo to prezentuje się dobrze i przypomina troszkę „napuchniętego” iPhone’a 5. Przyciski i porty rozmieszczono poprawnie, telefon dobrze leży w dłoni, a tylny panel dostępny jest w kilku kolorach. Jedynie umieszczenie obiektywu w rogu obudowy może stwarzać problemy.
Telefonu nie da się otworzyć, więc bateria nie jest wyjmowana. Karty umieszczasz w slocie z boku obudowy – mieści on dwie karty SIM albo jedną SIM i jedną microSD.
Podzespoły
Zastosowany procesor nie jest może bardzo wydajny, ale wystarczy nawet do bardziej zaawansowanych gier, o płynnej obsłudze interfejsu nie wspominając. Pamięci RAM 4A ma tylko 2 GB, więc trzeba częściej korzystać z wbudowanej w system funkcji czyszczenia zasobów. Jeśli chodzi o pamięć flash, to doradzamy zakup telefonu w droższej wersji, z 32 GB. Tańsza wersja zapewnia użytkownikowi niespełna 9 GB przestrzeni.
Charakterystyczna dla serii Redmi wysoka wydajność akumulatora cechuje także 4A. Dużym atutem telefonu jest też bardzo jasny ekran
z regulacją kolorów.
Interfejs
Oprogramowanie MiUI może przyprawić o zawrót głowy liczbą funkcji oraz częstotliwością aktualizacji, które korygują znalezione błędy. Dostajesz kilka możliwości, które rzadko spotkasz w innych urządzeniach, np. możliwość uruchomienia drugiej kopii wybranej aplikacji, a nawet całego systemu. Spośród bardziej pospolitych funkcji znajdziesz tu wybudzanie stukaniem w ekran, pływający przycisk ułatwiający obsługę jedną dłonią oraz dobrze działający tryb oszczędzania baterii. Szkoda, że system to starsza wersja Androida.