Budowa
Kamera IC-6230DC składa się z modułu obiektywu, który jest instalowany na zewnątrz mieszkania (nie jest odporny na wilgoć czy mróz), a także modułu zasilania, w którym mieszczą się cztery baterie AA, instalowanego w domu. Obie części są połączone mocnym, płaskim kablem o grubości ok. 2 mm, którego kształt dopasowuje się do drzwi. Aby elementy nie poruszały się swobodnie, mocuje się je do drzwi za pomocą rzepów.
Niestety to nie wszystko. Prawdopodobnie ze względu na oszczędność energii kamera nie pracuje w standardzie Wi-Fi, lecz za pomocą własnego łącza bezprzewodowego komunikuje się z modułem centralnym (bramką), a ten trzeba podłączyć do routera przez port Ethernet. Należy mu także zapewnić zasilanie. Dopiero wtedy można połączyć kamerę z mobilną aplikacją EdiLife albo uzyskać dostęp do jej interfejsu przez przeglądarkę internetową.
Funkcje
Rozdzielczość matrycy to jedynie 0,3 Mpix (640x480), ale wystarczy to do zdalnej obserwacji obrazu przed drzwiami. Aplikacja EdiLife (m.in. po polsku) pozwala obserwować obraz w czasie rzeczywistym (nawet przez internet), zapisywać zrzuty ekranu, zmieniać parametry obrazu, wykorzystywać dwukierunkową komunikację audio (w rzeczywistości działa tylko w jednym kierunku). Można także włączyć tryb nocny, czujnik podczerwieni, kontrolki, a także skonfigurować konto e-mail (Gmail, Yahoo!, Outlook.com) i chmurowe (Dropbox, Google) w celu wysyłania powiadomień i zapisu nagrań.
Dostęp przez przeglądarkę umożliwia dodatkowo konfigurację DDNS i UPnP, rejestrację nagrań na karcie microSD albo serwerze NAS itp. Niestety niektóre funkcje nie działają, np. nie da się skonfigurować zapisu danych w chmurze, bo nie ma pola, w którym dałoby się podać nazwę dostawcy usługi. Zatem pomysł jest ciekawy, ale wymaga dopracowania.