Symetryczny komfort
Długość kabla wynosi 150 cm, co w zupełności wystarczy do podłączenia urządzenia do laptopa bądź też nieoddalonego od biurka komputera. Dodatkowo dla wygody użytkowania i poprawienia wyglądu przewód został opleciony plastikową, czarną tkaniną. Gecko jest symetryczna, a ergonomiczny design zapewnia pełen komfort użytkowania. Produkt firmy Hiro wygodnie leży w dłoni i jest dobrze wyważony. Gwarancją równowagi myszy są cztery ślizgacze. Konstrukcja jest bardzo prosta i brak w niej dodatkowych klawiszy oprócz dwóch do nawigacji (przód i tył), umieszczonych po lewej stronie urządzenia.
Za pomocą zainstalowanego na środku przycisku możemy ustawić jedną z czterech domyślnie przypisanych wartości czułości dpi, którym odpowiadają różne kolory: zielony – 600, czerwony – 1200, niebieski – 1800, purpurowy – 2400 dpi. Chcąc nie chcąc, musimy skorzystać z tych ustawień, gdyż myszka nie została wyposażona w oprogramowanie sterujące.
Nie można zatem zmienić zarówno wartości dpi, odpowiadających kolorom podświetlenia, jak i funkcji bocznych przycisków. Brak tej drugiej cechy mogą odczuć fani tytułów z kategorii MOBA lub MMORPG, gdyż nie będą mogli skorzystać z dodatkowych, definiowalnych klawiszy funkcyjnych. Entuzjaści makr z kolei będą musieli zrezygnować z zaawansowanej konfiguracji.
Codzienne granie
Sercem myszy jest wbudowany sensor Avago A5050, o częstotliwości próbkowania 4500 Hz, a za transmisję danych odpowiedzialny jest mikrokontroler o częstotliwości raportowania 500 Hz. Gecko jest wystarczająco dokładna, świetnie nadaje się do okazjonalnego grania mimo braku możliwości precyzyjnego ustawienia czułości. Problem może stanowić mała maksymalna szybkość myszy (0,8–1,2 m/s), co jest szczególnie odczuwalne przy dynamicznym celowaniu podczas zmagań w FPS-ach. Jest to wynik dalece odbiegający od typowego sprzętu do gier.
Niemniej Hiro Gecko jest niezłym wyborem dla ludzi poszukujących dobrze wykonanej myszki gamingowej, której zakup zanadto nie uszczupli zasobów naszego portfela.