Początkowo rozwiązanie zaskakuje, ale okazuje się niezwykle wygodne. Klasyczne rozmieszczenie przycisków byłoby znacznie mniej funkcjonalne.
Bogate wnętrze
LG użyło ekranu o przekątnej aż 5,5 cala w rozdzielczości 2560x1440 pikseli. To wartość wręcz za duża jak na ekran tej wielkości. Wystarczyłby wyświetlacz OLED o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Byłby on nieznacznie mniej szczegółowy, a w przeciwieństwie do ekranu LG G3 cechowałby się świetnym odwzorowaniem czerni i widocznością w świetle słonecznym.
Inne podzespoły G3 nie zawodzą. Producent zastosował bardzo szybki, czterordzeniowy procesor współpracujący z 2 GB pamięci RAM, Nie można też narzekać na 13-megapikselowy aparat, który robi zdjęcia bardzo dobrej jakości.
Ulepszony Android
W swoim sztandarowym smartfonie LG zainstalowało najnowszą wersję Androida 4.4 KitKat wzbogaconego o autorską nakładkę. Dzięki niej system ma bardzo ładny interfejs i kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest obsługa inteligentnych akcesoriów, takich jak etui LG Quick Circle z okrągłym wycięciem na fragment ekranu.
Sam system działa płynnie, choć momentami można zauważyć chwilowe przestoje w wyświetlaniu animacji interfejsu. Po kilku tygodniach spędzonych z LG G3 jesteśmy przekonani, że to jedno z najciekawszych urządzeń na rynku. Dodatkowo jego sugerowana cena wynosi 2199 zł, o kilkaset złotych mniej niż w przypadku konkurencyjnych produktów Samsunga.
Dane techniczne LG G3:
system Android 4.4.2, ekran 5,5 cala (2560x1440), interfejsy Wi-Fi, bluetooth, GPS, HSDPA, LTE, NFC, procesor czterordzeniowy Snapdragon 801, układ graficzny Adreno 330, pamięć RAM 2 GB, pamięć flash 16 GB, akumulator 3000, aparat 13 Mpix, wymiary 146x75x9, waga 149 g
PLUSY:
- Dobra wydajność i podzespoły
- Solidna konstrukcja obudowy
MINUSY:
- Słabe parametry ekranu
- Chwilowe spadki płynności