Budowa
Najciekawszym detalem tabletu jest zestaw przycisków sterujących, widocznych na zdjęciu obok. Są one rozmieszczone pod kciukami i palcami wskazującymi. Pozwalają na granie bez korzystania z zewnętrznego pada (który jednak można podłączyć do USB – pad od Xboksa 360 działa dobrze np. w Modern Combat 4). Wygodnej rozgrywce sprzyjają też stereofoniczne głośniki umieszczone na przedniej ściance urządzenia. Całość cechuje się precyzją oraz wysoką jakością wykonania.
Dodatkowo tablet ma wyjście HDMI, więc obraz z małego ekranu można łatwo przenieść na duży. Plusem jest też względnie duży akumulator o pojemności 5000 mAh, co zostało okupione nieco wyższą niż typowa wagą urządzenia. Urządzenie nie nadaje się do nagrywania filmów i robienia zdjęć, bo nie ma tylnej kamery.
Wydajność
Tablet ma przeciętne parametry, uzyskuje wynik około 3800 pkt. w teście 3DMark Ice Storm oraz ok. 19 500 pkt. w teście AnTuTu. To dużo słabsze osiągi niż w najlepszych urządzeniach, jednak w rozdzielczości HD rozgrywka jest wystarczająco płynna, gry działają dobrze. Również sam interfejs systemu się nie zacina.
Duże różnice dotyczą poboru energii, np. w FIFA 14 można grać praktycznie cały dzień, natomiast Asphalt 8 dosłownie w oczach wysysa energię z akumulatora. Łatwość sterowania też zależy od konkretnej gry, ale na szczęście oprócz przycisków pada działa też ekran dotykowy.
Dane techniczne Archos Gamepad 2:
system operacyjny Android 4.2.2, ekran 7” IPS (1280x720), interfejsy Wi-Fi, bluetooth, procesor Rockchip RK 3188 1,6 GHz (4 rdzenie), grafika mali 400, pamięć RAM 2 GB, pamięć flash 16 GB, akumulator 5000 mAh, wymiary 154x200x10 mm, waga 400 g
PLUSY:
- Sterowanie wbudowane w tablet
- Wysoka jakość wykonania
- Preinstalowane gry Asphalt 8 i Modern Combat 4
- Długi czas pracy na zasilaniu z akumulatora
MINUSY:
- Przeciętna wydajność procesora i grafiki
- Brak tylnej kamery do filmowania