Budowa
Najciekawszym szczegółem budowy telewizora jest krzywizna jego ekranu, która jest interesująca, ale na tym kończą się jej zalety. Za to sprzęt ma inne ciekawe elementy. Warto wymienić np. moduł One Connect ze wszystkimi portami, które zostały przeniesione z tylnej ścianki telewizora. Ułatwia to podłączanie urządzeń, szczególnie gdy telewizor wisi na ścianie i sięgnięcie do jego złączy jest bardzo trudne. Wadą jest szum wytwarzany przez aktywne chłodzenie modułu.
Samsung kontynuuje eksperymenty ze sterowaniem funkcjami telewizora za pomocą gestów i komend głosowych, ale wygodniejszym rozwiązaniem jest pilot Smart Control z akcelerometrem. Wśród nowych funkcji warto wymienić dzielenie ekranu na dwie części, by na jednej oglądać program, a na drugiej używać aplikacji.
Obraz i dźwięk
Krzywy ekran nie wpływa dobrze na odbiór programów telewizyjnych – obraz ma wręcz dodatkowe wady. Za to z rozdzielczością 4K jest zupełnie inaczej – filmy dostępne w YouTube robią bardzo dobre wrażenie, choć jest ich mało. Samsung przygotował też aplikację Strefa VOD UHD, w której są zaledwie trzy filmy.
Telewizor wykorzystuje podświetlenie LED ze wszystkimi cechami tej technologii. Micro Dimming (matrycowe podświetlenie ekranu) pozwala uzyskać nieskończenie wysoki kontrast, ale realnie wynosi on około 600:1, a na obrazie widać jaśniejsze plamy, bo diody nie świecą identycznie. Poza tym przy krawędziach ekranu widać „wyciekanie” światła, a kolory są zbyt zimne. Za to telewizor ma dobre głośniki, choć przy takim sprzęcie zapewne stanie dobry zestaw audio.
Dane techniczne Samsung 55HU8500:
technologia LCD LED, ekran 55” 3840x210, tuner analogowy, DVB-T/C/S2, interfejsy 3xHDMI, 3xUSB, LAN, Wi-Fi, bluetooth i inne, wymiary bez podstawy 1233x723x93 mm, waga 20,2 kg
PLUSY:
- Wysoka rozdzielczość Ultra HD
- Moduł One Connect
- Pilot Smart Control, sterowanie głosem i gestami
- Coraz większy wybór aplikacji
MINUSY:
- Wyraźne wady technologii LED