MobileLite G2 nie ma własnej pamięci. Aby wgrać pliki do urządzenia, trzeba użyć karty SD (lub microSD i adaptera) wsuniętej w odpowiedni port. Najłatwiej wgrać pliki, podłączając sprzęt kablem USB do komputera.
HD, ale nie full
Odtwarzanie multimediów odbywa się w systemie smartfonu lub tabletu. Zgodność z formatami audio i wideo zależy więc od oprogramowania zainstalowanego w smartfonie, a nie od Mobile-
Lite. W trakcie testów wydajności strumieniowania mediów zauważyliśmy rwanie filmów w jakości Full HD. Natomiast filmy HD można strumieniować nawet na kilka urządzeń jednocześnie.
Router i modem
Gdy tablet lub smartfon jest podłączony do sieci Wi-Fi, MobileLite nie może korzystać z innej sieci, przez którą łączył się z internetem. Na szczęście może działać w trybie komunikacji dwukierunkowej. Jeśli podłączysz go do internetu, udostępni to połączenie dalej przez swoją sieć Wi-Fi. Sprzet można podłączyć do internetu na kilka sposobów: kablem, przez Wi-Fi lub za pomocą modemu 3G podłączonego do portu USB urządzenia.
Aplikacja
Do konfiguracji i przesyłania danych z MobileLite służy aplikacja instalowana na smartfonie lub tablecie. Nie ma wielu funkcji, najważniejszą jest menedżer plików zgromadzonych w urządzeniu. Program daje też dostęp do konfiguracji sieci 3G i łącza internetowego. Wersje na Androida i iOS aplikacji różnią się wyłącznie od strony wizualnej – program do urządzeń Apple jest znacznie lepiej wykonany.
Dane techniczne Kingston MobileLite Wireless G2:
złącza USB, ethernet, SD, interfejsy Wi-Fi, ethernet, akumulator 4640 mAh mAh, wymiary 129x79x19 mm, waga 171 g
PLUSY:
- Wielofunkcyjność i uniwersalność
- Wymiary i jakość wykonania
MINUSY:
- Brak wbudowanej pamięci
- Brzydka aplikacja na Androida