Tylko jeden pilot
Sam proces programowania przebiega z reguły bardzo prosto, aczkolwiek trzeba na niego poświęcić trochę czasu. Pokazujemy to na dwóch przykładach: Elmak Oskar oraz Logitech Harmony 525. Programowanie przeprowadza się tylko raz, chyba że będziesz chciał do zaprogramowanego już pilota dodać możliwość obsługi kolejnego urządzenia.
Włóż baterie do pilota – Oskar potrzebuje dwóch baterii AAA.
Z instrukcji obsługi urządzenia lub z naklejki znamionowej oryginalnego pilota odczytaj jego oznaczenie.
Otwórz instrukcję obsługi urządzenia i przejdź do tabeli pilotów oryginalnych. Odszukaj w niej najpierw producenta urządzenia, a następnie oznaczenia pilota. Zapisz sobie czterocyfrowy kod przyporządkowany pilotowi.
Na pilocie naciśnij i przytrzymaj przez 4 sekundy przyciski zaznaczone na poniższym obrazku, co spowoduje przejście w tryb programowania – zostanie to potwierdzone trzykrotnym mignięciem diody.
Wybierz przycisk oznaczający urządzenie, jakie będzie obsługiwane tym pilotem. W naszym przykładzie jest to telewizor. Wciśnij TV.
Za pomocą przycisków numerycznych wprowadź czterocyfrowy kod oryginalnego urządzenia. Potwierdzeniem przyjęcia kodu będzie trzykrotne mignięcie diody.
Jeśli masz drugi telewizor i chciałbyś jego funkcje umieścić także pod przyciskiem TV, to podczas programowania (wg kroku 5) przytrzymaj przycisk SHIFT i w tym czasie naciśnij przycisk . Obsługę drugiego telewizora będziesz aktywował kombinacją SHIFT+TV.