Wirtualne im adło
Ashampoo ZIP 2017 obsługuje ponad 60 formatów archiwów, zapewnia pełną obsługę procesorów wielordzeniowych i integrację z chmurą, czyli możliwość zapisu na dyskach internetowych, m.in. Dropboksie, Google Drive i OneDrive. Modułowy interfejs daje szybki dostęp do wszystkich narzędzi oraz ostatnio tworzonych lub rozpakowywanych archiwów.
1. NOWE ARCHIWUM – tworzenie archiwów zawierających wskazane foldery lub pliki. Do wyboru są formaty ZIP, 7-ZIP, LHA, CAB i TAR
2. OTWÓRZ ARCHIWUM – wyświetlanie zawartości wybranego archiwum i rozpakowywanie jego zawartości
3. PRZEGLĄDARKA CHMURY – przesyłanie spakowanych plików na dysk internetowy, np. OneDrive
4. NAPRAWA ARCHIWUM – naprawianie uszkodzonego archiwum, które nie chce się normalnie rozpakować
5. NOWE ARCHIWUM SFX – tworzenie archiwum SFX w postaci pliku EXE, który po uruchomieniu sam się rozpakuje
6. ZAPIS WIELOWOLUMINOWY – dzielenie dużego archiwum na fragmenty, które można np. wysłać w postaci załączników do e-maili
W oknie głównym wybierz kafelek Nowe archiwum. Następnie w standardowym oknie dialogowym wskaż folder docelowy, w którym zapisane zostanie archiwum, wpisz nazwę tworzonego pliku i wybierz jego format (domyślnie jest to ZIP). Kliknij Zapisz.
W kolejnym kroku w panelu eksploratora wskaż pliki bądź foldery, których zawartość chcesz skompresować. Obok panelu eksploratora dostępne są opcje dodatkowe. Dzięki nim możesz m.in. wybrać metodę i stopień kompresji, zaszyfrować archiwum 256-bitowym algorytmem AES czy też podzielić archiwum na klika części.
Gdy wskażesz już pliki i wybierzesz opcje dodatkowe, kliknij przycisk Dodaj. Archiwum zostanie utworzone i zapisane we wskazanym w kroku folderze. Wyświetli się okno podglądu – możesz je zamknąć.