Wszystkie usługi Google'a
AdWords – usługa dla chcących zareklamować się w internecie. Twoja oferta będzie wyświetlana w wyszukiwarce Google, gdy będzie pasowała do wyszukiwanego hasła. Płacisz za kliknięcia w twoje ogłoszenie.
Alerty – wysyłane na e-mail powiadomienia o nowych materiałach, które wyszukiwarka Google znalazła w sieci. Użytkownik sam wybiera interesujące tematy i częstotliwość otrzymywania alertów.
Analytics – narzędzie służące do analizowania zawartości stron WWW i zachowań odwiedzających w celu zidentyfikowania treści, które wzbudzają największe zainteresowanie.
Android – najpopularniejszy system mobilny, który jest dostępny w smartfonach, tabletach, zegarkach i innych mobilnych gadżetach. Google szacuje, że jego system znajduje się już w ponad 1,4 mld urządzeń.
Android TV – instalowana w nowych telewizorach sieciowa aplikacja zapewniająca dostęp do usług Google’a takich jak YouTube. Współpracuje z urządzeniami mobilnymi z systemem Android – smartfon lub tablet pełnią rolę pilota.
Blogger – platforma, za pomocą której możesz szybko zacząć prowadzić własnego bloga. Użytkownik może publikować tekst, obrazy czy filmy.
Chrome – przeglądarka internetowa, z której korzysta jedna czwarta internautów – daje jej to drugie miejsce po Internet Explorerze Microsoftu – ten ciągle ma 55 proc. rynku. Chrome jest doskonałym narzędziem do przeglądania sieci także na urządzeniach mobilnych.
Cloud Print – usługa, dzięki której zamienisz dowolną drukarkę USB w urządzenie sieciowe dostępne z dowolnego komputera podłączonego do internetu. Pośredniczyć w wymianie danych będą przeglądarka Chrome i konto Google.
Dokumenty – alternatywa dla klasycznego pakietu biurowego dostępna przez przeglądarkę internetową. Wszystkie zmiany w dokumentach są na bieżąco zapisywane w chmurze. Możliwa jest też równoczesna praca kilku osób na jednym pliku.
Dysk – jeden z najpopularniejszych dysków chmurowych. Domyślnie dostępnych jest 15 GB przestrzeni, dodatkowe można dokupić. Dysk integruje się z innymi usługami, np. pakietem biurowym, by możliwe było zapisywanie plików.
Fit – współpracująca ze smartfonami i urządzeniami ubieralnymi usługa, która śledzi aktywność fizyczną użytkownika. Pozwala łatwo sprawdzić liczbę pokonanych w ciągu dnia kroków, przebiegnięty dystans, spalone kalorie itp.
Gmail – najpopularniejsza usługa pocztowa z ponad 900 mln aktywnych użytkowników. Umożliwia integrację z kontami pocztowymi innych dostawców i zarządzanie wszystkimi w jednej usłudze.
Google+ - serwis społecznościowy, w którym znajomi gromadzą się w tzw. kręgach. Uruchomiony w czerwcu 2011 roku nigdy nie zdołał zagrozić pozycji Facebooka i jest uznawany za jedną z porażek Google.
Google Wallet – sposób na płatności bezgotówkowe. Po dodaniu karty kredytowej możesz płacić z zakupy w usługach Google. Płatności zbliżeniowe za pomocą smartfona nie są w dostępne w Polsce.
Hangouts – komunikator internetowy (tekstowy, głosowy i wideo). Na komputerze dostępny z poziomu usługi pocztowej, w smartfonach z Androidem zaczyna zastępować domyślną aplikację do pisania SMS-ów.
Kalendarz – jedno z bardziej rozbudowanych narzędzi Google’a. Oprócz tworzenia wydarzeń opatrzonych wieloma informacjami możesz integrować wiele kalendarzy w jednym miejscu i udostępniać je innym.
Keep – notatki zapisywane w polach przypominających samoprzylepne karteczki. Możesz dowolnie zmieniać ich kolejność i kolor, tworzyć listy zadań do wykonania oraz ustawiać przypomnienia.
Kiosk – dostępny na urządzeniach mobilnych sklep z czasopismami. Służy też jako czytnik obsługujący darmowe i płatne publikacje.
Książki – dostępny na urządzeniach mobilnych sklep z książkami. Aplikacja umożliwia czytanie kupionych publikacji na urządzeniach mobilnych z Androidem.
Mapy – najdokładniejsza baza map online. Wykorzystuje zdjęcia lotnicze i satelitarne, zawiera bogatą bazę POI i podgląd z poziomu ulicy – Street View. Map możesz używać do wyznaczenia trasy i nawigacji.
Muzyka – usługa strumieniowania muzyki stworzona z myślą o posiadaczach urządzeń moblinych. Miesiąc abonamentu kosztuje 20 zł, pierwsze trzy miesiące są darmowe. Z usługą możesz zintegrować własną bibliotekę muzyczną (do 50 tys. utworów) – będzie przechowywana w chmurze.
Now – dostępny w urządzeniach mobilnych inteligentny asystent. Potrafi odpowiadać na wydane głosowo zapytania, wyświetla przydatne informacje w oparciu o lokalizację i zainteresowania użytkownika.
Panel Google – narzędzie, za pomocą którego możesz zarządzać usługami Google, z których na co dzień korzystasz.
Panoramio – galeria zdjęć krajobrazowych opatrzonych tagami geograficznymi nałożona na mapy Google. Miniaturki najlepiej ocenianych fotek są wyróżnione, by łatwiej się je przeglądało.
Picasa – narzędzie do przechowywania, organizowania i obrabiania fotografii. Składa się z usługi sieciowej oraz instalowanego na komputerze klienta.
Pulpit zdalny – zdalny dostęp do komputera za pomocą innego peceta lub urządzenia z Androidem. Aby uruchomić usługę, zainstaluj na komputerze przeglądarkę Chrome oraz specjalną wtyczkę do niej. Usługa działa nie tylko
w Windowsie, ale też w Mac OS i Linuksie.
Scholar – wyszukiwarka tekstów naukowych: prac, książek, streszczeń i artykułów. O kolejności wyświetlania wyników decyduje liczba cytowań materiału w innych publikacjach.
Sky – eksploracja nieba widzianego z perspektywy Ziemi podobna do przeglądania Map Google. Obok zdjęć wielu innych ciał niebieskich znajdziesz tu szczegółowe fotografie Marsa i Księżyca.
Think – artykuły, raporty i analizy dotyczące biznesu, handlu, przedsiębiorstw, nowych technologii, edukacji, finansów i kilku innych gałęzi współczesnej gospodarki.
Tłumacz – narzędzie tłumaczy tekst oraz strony internetowe w 90 językach. Sugeruje zmiany w przypadku znalezienia błędów, potrafi odczytywać słowa i zdania na głos.
Transit – działająca w oparciu o Mapy Google wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej, dzięki której możesz zaplanować podróż i porównać proponowane trasy dojazdu.
Trendy – narzędzie, dzięki któremu sprawdzisz, czego szukają w sieci internauci z całego świata – które hasła najczęściej wpisują w wyszukiwarce obecnie i jak z czasem zmieniają się ich zainteresowania.
Wiadomości – agregator newsów z całego świata. Bogate możliwości personalizacji pozwalają dopasować wyświetlane widomości do własnych zainteresowań. Układ newsów na stronie można regulować, a wśród źródeł nie brakuje polskich serwisów i gazet.
YouTube – najpopularniejszy serwis wideo, który został kupiony przez Google w 2006 roku za 1,65 miliarda dolarów. Aktualnie ma około miliarda użytkowników, którzy każdego dnia oglądają 4 miliardy klipów. YouTube to także źródło utrzymania dla wielu osób, które z produkcji filmików uczyniły swoje główne lub dodatkowe zajęcie.
Opisywane usługi znajdziesz pod adresem: https://www.google.com/intl/pl/about/products
Aplikacje mobilne znajdziesz pod adresem: http://pcformat.pl/u/2292