Instalacja i obsługa
Wersję Corporate Edition można zainstalować zarówno na pojedynczym stanowisku komputerowym, jak też w sieci LAN. Skupialiśmy się na cechach programu, które przydadzą się w warunkach domowych, dlatego program testowaliśmy w trybie instalacji jednostanowiskowej. Program integruje się z Eksploratorem Windows oraz z pakietem Microsoft Office (jeżeli ten jest zainstalowany).
Nowe funkcje
Nowością w 11. wersji programu jest pojawienie się trybu czarno-białego. W tym trybie rozpoznawanie dokumentów przebiega szybciej niż w trybie zwykłym, przy jednocześnie wysokim poziomie dokładności rozpoznawania. Zaletą najnowszego FineReadera jest łatwość przekształcenia dowolnej książki w e-book. Dzięki dokładności rozpoznawania oraz obsłudze „e-bookowych” formatów (nie tylko PDF, ale również ePub oraz fb2) łatwiej samodzielnie utworzyć e-book.
Dodatkowe narzędzia
Użytkownik edycji Corporate Edition otrzymuje kilka dodatkowych narzędzi: Hot Folder, Screenshot Reader oraz Business Card Reader. Pierwsze narzędzie pozwala zautomatyzować proces przetwarzania obrazów umieszczanych w konkretnych folderach. Screenshot Reader pozwala przetworzyć algorytmami OCR zrzut ekranu. Nam podobał się Business Card Reader.
Za pomocą tego programu można dane z papierowych wizytówek bardzo łatwo zapisać w powszechnie stosowanym formacie vCard. Program dobrze rozpoznaje znaki. Nie mamy również zastrzeżeń do szybkości działania. Aplikacja jest droga, ale w przypadku zastosowań w firmie – warta swojej ceny. Inna sprawa, że wielu użytkowników domowych będzie wolało poczekać na pojawienie się wersji Home Edition.
PLUSY:
- Prosta obsługa
- Szybkość i dokładność przetwarzania
- Ciekawe dodatki
MINUSY: