A A A

Muza z Muzo

PC Format 08/2012
Jesteś melomanem? Korzystaj z serwisu Muzo, który oferuje legalny dostęp do dużej liczby utworów całkiem za darmo lub w ramach stałej opłaty. Dostęp do serwisu jest możliwy również za pośrednictwem urządzeń mobilnych. KAMIL ROGALA

Muzo jest nowym serwisem muzycznym twórców popularnej strony Ipla. To dobra propozycja dla osób, które lubią słuchać muzyki, ale nie chcą korzystać z nielegalnych źródeł. Muzo oferuje duży zbiór utworów – zarówno najnowszych, jak i klasyków. Wydawca serwisu zapewnia, że najnowsze albumy będą dostępne w serwisie już w dniu ich rynkowej premiery. Czy tak właśnie będzie, przekonasz się, korzystając z serwisu.

W Muzo w dniu uruchomienia znajdowało się blisko milion utworów z największych wytwórni muzycznych. Nie zabrakło również materiału z niezależnych wytwórni, a w przyszłości mają się pojawić wykonawcy wydający swoją muzykę u takich gigantów, jak EMI Music i Warner Music.

Konfiguracja odtwarzacza i rejestracja w serwisie

Korzystanie z serwisu Muzo zaczynamy od pobrania specjalnego programu do odtwarzania muzyki.


Po wejściu na stronę domową serwisu Muzo (www.muzo.pl) kliknij przycisk  Pobierz muzo. Po chwili rozpocznie się pobieranie pliku instalacyjnego na dysk. Po zakończeniu pobierania uruchom instalator. Instalacja odtwarzacza jest standardowa, więc jej nie opisujemy.Po uruchomieniu odtwarzacza pokaże się jego okno główne. W górnej części okna znajdują się menu: Plik, Narzędzia, Pomoc.


W celu przejścia do ustawień programu, rozwiń menu Narzędzia i wybierz opcję Ustawienia aplikacji. Po chwili pokaże się okno z dostępnymi ustawieniami:


Opcji nie jest dużo, dzięki czemu korzystanie z programu jest uproszczone. W oknie ustawień znajduje się komunikat dotyczący wersji oprogramowania, z której korzystasz. Jest też możliwość jego natychmiastowej aktualizacji za pomocą przycisku Aktualizuj teraz.


Poniżej znajdują się opcje umożliwiające uruchamianie programu przy starcie systemu oraz pokazywanie zminimalizowanej wersji odtwarzacza zawsze na pierwszym planie na pulpicie. Istnieje również opcja wyczyszczenia wszystkich loginów i haseł. W tym celu kliknij przycisk  Wyczyść. Po skonfigurowaniu programu kliknij przycisk Zamknij.


o powrocie do głównego okna programu zauważysz na górnym pasku wskaźnik wykorzystania miesięcznego limitu czasu odtwarzanej muzyki, a po naprowadzeniu na niego myszki zobaczysz, kiedy limit zostanie odnowiony.


Po kliknięciu na wskaźniku pojawi się okno umożliwiające zakupienie wyższego, płatnego pakietu muzo+ lub muzoGO. W środkowej części możesz wybrać formę płatności za konkretny pakiet, a po prawej stronie wyświetli się kwota do zapłaty. Poniżej znajdują się również krótkie opisy poszczególnych pakietów. Jest także ramka, w którą możesz wpisać posiadany kod dostępu aktywujący wyższy pakiet. Zamknij okno ikoną X.


Po prawej stronie głównego okna programu, pod przyciskami minimalizacji, maksymalizacji i zamknięcia, znajduje się przycisk Profil niezarejestrowany. Po kliknięciu tego przycisku wyświetli się menu umożliwiające wybór sposobu rejestracji.


Pierwszą opcją jest Zarejestruj z Facebook – nie wymaga wpisywania danych, konto jest automatycznie łączone z kontem na Facebooku. Druga opcja – Zarejestruj – to standardowa forma rejestracji wymagająca ręcznego wpisania danych, takich jak adres e-mailowy oraz hasło. Po wybraniu jednej z opcji i przeprowadzeniu rejestracji w serwisie Muzo wybierz opcję  Zaloguj.

Muzo na smartfonie

Pakiet muzoGO został stworzony z myślą o osobach, które chcą mieć dostęp do obszernej biblioteki utworów nie tylko w dowolnym czasie, ale i miejscu, a wszystko za pomocą smartfonu i specjalnej aplikacji. Największą zaletą pakietu muzoGO jest możliwość ściągania za jego pomocą dowolnej liczby utworów do pamięci telefonu. Dzięki takiej funkcji możemy słuchać pobranych utworów w każdej chwili, bez potrzeby łączenia się z internetem i ponoszenia kosztów transferu danych, i wszystko odbywa się w pełni legalnie.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto