A A A

Intel opracował nowy sterownik do dysków SSD

31 sierpnia 2020, 13:00
Działający od dekady SSD Toolbox został odesłany na emeryturę.
 Intel opracował nowy sterownik do dysków SSD

 

O zmianie użytkownicy dowiedzieli się podczas pobierania aktualizacji

 

Używany przez ponad dekadę jako narzędzie do konserwacji dysków program Intel SSD Toolbox zastąpiono nowym narzędziem.

 

Bardziej uniwersalna

 

Intel Memory and Storage Tool działa dość podobnie do swojego poprzednika. Umożliwia konserwację i monitorowanie dysku, a także aktualizowanie oprogramowania układowego celem poprawy jego niezawodności. Program ocenia ogólny stand dysku i sprawdza, czy nie doszło do uszkodzenia pamięci NAND.

 

Nieco skromniejsza

 

Nowa aplikacja powstała z konieczności. Poprzednia jej wersja nie była przystosowana do aktualizacji sterowników w dyskach przeznaczonych dla przedsiębiorstw, a jedynie modelach konsumenckich. Nowe narzędzie jest bardziej uniwersalne, a przy okazji prostsze w obsłudze dzięki przeprojektowaniu interfejsu.

Z drugiej strony już teraz użytkownicy odkryli, że aplikacja została nieco uszczuplona. Zabrakło między innymi opcji bezpiecznego czyszczenia danych oraz części testów diagnostycznych. Możliwe jednak, że zostaną jeszcze dodane w przyszłości.

fot. Intel


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto