A A A

1,5 miliona dolarów za 24 utwory ściągnięte z sieci

4 listopada 2010, 10:33
1,5 miliona dolarów za 24 utwory ściągnięte z sieci

Jammie Thomas-Rasset – mieszkanka stanu Minnesota – przegrała kolejną rozprawę dotyczącą pobrania przez nią i udostępniania w sieci 24 utworów muzycznych, do których nie miała praw własnościowych.

Sąd zdecydował, że powinna ona wypłacić Capitol Records 62 500 dolarów za każdy nielegalny utwór, co daje w sumie kwotę 1,5 miliona dolarów. Werdykt amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości został optymistycznie przyjęty przez RIAA – reprezentanta czterech największych wytwórni muzycznych w USA.

To już trzecia rozprawa dotycząca przypadku Jammie Thomas-Rasset. Pierwsza odbyła się w 2007 roku. Początkowo kobieta oskarżona została o udostępnianie 1700 utworów. Pierwszy wyrok obligował ją do zapłacenia 222 tysięcy dolarów odszkodowania, jednak ze względów formalnych złożono wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy. Drugie rozstrzygnięcie pozwu miało miejsce w 2009 roku. W nim również uznano Thomas-Rasset za winną popełnionego przestępstwa. W tym przypadku sąd wycenił szkody na sumę 1,92 miliona dolarów. Kobieta postanowiła odwołać się od tego wyroku i złożyć wniosek o ponowne skierowanie sprawy do sądu.

Foto: stock.xchng / georgie_c

Źródło: Cnet.com


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto