A A A

AGP ciągle żywe

7 listopada 2007, 13:41
AGP ciągle żywe

AMD planuje produkcję swojej najnowszej karty graficznej w wersji do portu AGP. Możliwe, że to ostatnia szansa dla posiadaczy starych płyt głównych na nabycie nowoczesnej grafiki (zgodnej z DX 10.1).
Dla użytkowników starszych komputerów przygotowywana jest specjalna wersja karty Radeon HD 3850 – oparta na chipie RV670. W momencie swojej premiery będzie to prawdopodobnie najszybsza karta graficzna obsługująca AGP.

Dzięki zastosowaniu technologii 55 nm i związanym z tym mniejszym zapotrzebowaniem na energię HD 3850 wymagać będzie podpięcia jedynie 6-pinowego konektora zasilającego. Dotychczas, ze względu na niską moc dostarczaną przez złącze AGP (35 W), nowoczesne karty w wersji pod AGP wymagały dwóch 8-pinowych konektorów.

Źródło: The Inquirer


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Johny
opera
9 listopada 2007, 23:16
Strzał w dziesiątkę
np. jeśli ktoś ma mocny jednordzeniowy procesor,nowa karta graficzna może przedłużyć życie komputera nawet o 2,3 lata,zależy jakie kto ma wymagania co do gier,chociaż tu wychodzi inny problem,czy mamy dobry zasilacz ?,tak silna karta potrzebuje dodatkowego zasilania,widocznie klienci domagają się nowych kart na AGP
zgłoś do moderacji »
avatar
wojteke
opera
7 listopada 2007, 16:33
Genialny pomysł
Moim zdaniem to genialny pomysł i dobre rozwiązanie dla posiadaczy starszych komputerów. Ogromny plus dla AMD. Może zrobią najnowszy procesor na socket754?;)
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto